Традиційними стали навчання та стажування викладачів та студентів Хмельницького національного університету за кордоном.
Згідно домовленостей, які були укладені під час візиту ректора Хмельницького національного університету професора Миколи Скиби до Технологічно-природничого університету (ТПУ) ім. Яна і Єджея Шнядецкіх в місті Бидгощ (Польща) та на запрошення декана механічного факультету професора Богдана Жултовского, делегація викладачів нашого університету взяла участь у кількох заходах, що проводились в ТПУ. За домовленістю сторін візит мав статус стажування за кордоном.
Світлана Карван, Ольга Параска з деканом Богданом Жултовскім
Під час перебування у Технологічно-природничому університеті професор кафедри основ інженерної механіки ХНУ Юрій Шалапко, професор кафедри хімії Світлана Карван, доцент кафедри хімічної технології Ольга Параска, аспірантка кафедри хімії Дарія Матвейцова, брали участь у тренінгу за темою «Застосування інноваційних методів дослідження в навчальному процесі», «Сучасні методології викладання», проводили дослідження в сертифікованих лабораторіях факультету хімічної технології і інженерії та механічному факультеті.
З заступником декана механічного факультету Янушем Мушялем
у сертифікаційному центрі фірми “ MITUTOYO”
В ході візиту українські науковці мали зустріч з колективом механічного факультету і промисловцями та працедавцями Куявсько–Поморського воєводства. Патронатом семінару виступив мер міста Бидгощ Рафал Брускі. Гості з України ознайомилися з функціонуванням промислового кластеру міста Бидгощ, продукцією високотехнологічного виробництва, а також презентували розробки наукових лабораторій Хмельницького національного університету.
Делегацію ХНУ було запрошено на зустріч з депутатом польського сейму від міста Влоцлавек Мареком Войтковським та президентом фонду “Європейська наукова фундація – Інститут інновацій” Тадеушем Троціковским. На зустрічі польська сторона висловила велику зацікавленість у співпраці з науковцями Хмельницького національного університету. Були обговорені етапи та перспективи регіональної співпраці, що дозволить студентам та викладачам університету брати участь у наукових та культурних обмінах, підвищувати свій професійний рівень.
На фото: О. Параска, С. Карван, Ю. Шалапко, М. Войтовський, Т. Троціковскі, Д. Матвейцова
Варто зазначити, що одним із найпопулярніших понять освіти сьогодення є поняття «lifelong learning» – навчання впродовж життя. Це поняття передбачає, що фахівець високої кваліфікації, аби бути затребуваним на сучасному ринку праці, має вчитися впродовж усього свого життя, набувати нові знання та компетенції, опановувати новітні технології, розуміти сучасну літературу та інформаційний простір.
Отже, навчання, стажування та дослідницька робота закордоном збагачує індивідуальний досвід фахівців, надає можливості дізнатися більше про моделі створення та поширення знань, дозволяє розширювати мережу свого професійного спілкування, надає можливість удосконалити володіння іноземними мовами, тобто, допомагає фахівцям бути конкурентоздатними на сучасному ринку праці.
International Relations Office
та зв’язків з громадськістю ХНУ