Науково-просвітницький онлайн семінар «Здоров’язбереження – шлях до успіху»

3 березня 2021 року членами навчально-науково лабораторії медико-психологічних досліджень на базі кафедри психології та педагогіки був організований науково-просвітницький онлайн семінар «Здоров’язбереження – шлях до успіху». До семінару приєдналися не лише викладачі та студенти кафедри, але й усі бажаючі студенти Хмельницького національного університету.

Головна мета семінару полягала в тому, щоб не лише детальніше проаналізувати діяльність та перспективи роботи лабораторії, але й провести просвітницьку діяльність серед молоді, щодо основних особливостей процесу здоров’язбереження, підвищення мотивації до ведення здорового способу життя, важливості формування навичок такого життя.

Янцаловський Олександр Йосифович – координатор навчально-наукової лабораторії медико-психологічних досліджень представив учасникам семінару тему «Проблеми та перспективи здоров’язбереження студентської молоді в парадигмі освітнього процесу в ХНУ», оперуючи при цьому не лише загальними фактами, але й конкретною статистикою на базі нашого університету. А також продемонстрував конкретні шляхи вирішення даної ситуації. Також Олександр Йосифович висвітлив основні види діяльності лабораторії, розповів про її розташування, структуру, обладнання, відкритість та доступність для кожного студента Хмельницького національного університету.

Директор комунального неприбуткового підприємства «Хмельницький обласний центр здоров’я Хмельницької обласної ради» Ткачук Наталія Євгенівна приєдналася до семінару з доповіддю на тему «Про розвиток системи громадського області», при цьому не лише описавши діяльність центру, але й акцентуючи увагу на подальшій співпраці з лабораторією.

Соловей Алла Вікторівна як лікар вищої категорії зі спортивної медицини, експерт групи експертів при Департаменті охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації чітко та доступно висвітлила тему «Фізичні аспекти здоров’язбереження», зацікавивши цим всіх учасників семінару.

Доцент кафедри технології та конструювання швейних виробів Лущевська Олена Миколаївна, розповіла учасникам семінару про «Використання профілактичних виробів з метою здоров’язбереження», чим продемонструвала взаємозв’язок діяльності лабораторії з іншими напрямками діяльності університету та висвітлила подальші перспективи такої співпраці. Також Олена Миколаївна представила розробки колективу науковців ХНУ, до якого входять Олена Лущевська, Лариса Краснюк, Олександр Троян, Олександр Янцаловський, у вигляду профілактичних виробів таких як напульсник, білизна та рукавички, що мають позитивний вплив на організм людини, що їх експлуатує.

До семінару були залучені всі члени лабораторії, а саме Повстюк Олена Юріївна представила тему «Детермінанти процесу формування мотивації до здоров’язбереження».

Савіцька Ольга Сергіївна висвітлила тему «Програмний комплекс «EPASS» – електронний паспорт здоров’я студента ХНУ та особливості роботи з ним» та детально розповіла як швидко пройти реєстрацію і працювати із цим комплексом.

Леус Олена Сергіївна – магістр психології, консультантка в методі «Позитивна психотерапія», ведуча письменницького клубу анонімних авторів, авторка телеграм-каналу «Відверта психологиня» виступила з темою «Установка як підтримуючий або руйнуючий фактор здоров’я», чим дуже сильно сколихнула та зацікавила аудиторію онлайн-семінару.

Учасниками семінару стали також студенти кафедри психології та педагогіки групи ПП-19-1 Шеремета Аліна Ігорівна, Безвершко Марина Ігорівна, представивши тему «Вільний час і дозвілля студентської молоді в умовах карантину».

На самому початку науково-просвітницького онлайн семінару учасникам було запропоновано пройти онлайн опитування щодо очікувань від семінару, а наприкінці запропоновано у анкетній Google формі розповісти про свої враження від заходу.

Таким чином встановлено, що у результаті проведеного заходу у 35,3% присутніх змінилась думка щодо цінності їх власного здоров’я, а 52,9% опитаних підтвердили, що отримали потужну мотивацію до ведення здорового способу життя. Позитивним результатом проведеного заходу є те, що 97,1% учасників не лише покращили свої знання в напрямку здоров’язбереження, але й отримали нову інформацію про можливості до здоров’язбереження створені для студентів Хмельницького національного університету.

09.03.2021