Науковці кафедри хімії та хімічної інженерії на ХІХ «Львівських хімічних читаннях 2023»

Традиційно в останній тиждень травня на хімічному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка, відбуваються «Львівські хімічні читання». Науковці кафедри хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету щорічно беруть участь у зібраннях хімічної спільноти України та презентують результати наукових досліджень.

У 2023 році відбулася конференція присвячена 150-річчю Наукового товариства імені Шевченка. Головними організаторами конференції є хімічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка, Наукове товариство ім. Шевченка та Lviv Convention Bureau/Львівське конференц-бюро. Протягом трьох днів, з 29 по 31 травня 2023 року, вчені представляли результати досліджень у п’яти секціях: «Неорганічна хімія», «Фізична хімія», «Аналітична хімія», «Хімічна технологія та хімія довкілля», «Органічна та медична хімія».

Учасниками ХІХ «Львівських хімічних читань 2023» стали представники академічної спільноти – від студентів до академіків з університетів та інститутів Львова (70 учасників з 8 установ), Києва (76 учасників з 17 установ), Харкова (19 учасників з 3 установ), Одеси (18 учасників з 2 установ), Рівного (6 учасників з 3 установ), Вінниці (6 учасників з 2 установ), Ужгорода  (7 учасників з 1 установи), Тернополя (5 учасників з 1 установи), Чернівців (5 учасників з 3 установ), Хмельницького (6 учасників з 1 установи), Луцька (6 учасників з 3 установ) по одному учаснику з Івано-Франківська, Черкас, Варшави. В програмі конференції було представлено близько 60 презентацій і понад 150 стендових доповідей.

Алла Ганзюк кандидат технічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії і Марина Краєвська студентка групи ХТІ-21-1 презентували стендову доповідь на тему: «Дослідження впливу модифікації на фізико-хімічні властивості та структуру сапоніту», Тетяна Іванішена кандидат технічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії та Тетяна Іщук магістрантка групи ХТІм-22-1 – «Розробка полімерної композиції на основі вторинної сировини для створення захисних покриттів на матеріалах військового призначення» у секції «Хімічна технологія та хімія довкілля».

Завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії, доктор технічних наук, професор Ольга Параска і студентка групи ХТІ-20-1 Діана Шевчук брали активну участь у роботі конференції ХІХ «Львівські хімічні читання 2023». За результатами наукових досліджень, за ДУ БФ/9 20-21 «Розвиток наукових основ розробки інноваційних високоефективних екодезінфектантів для захисту виробів військово-цивільного призначення з використанням біоПАР», представлено доповідь «Синергетичні композиції БіоПАР в технологія протимікробної обробки текстильних виробів».

Результати роботи конференції опубліковано в збірнику тез доповідей за секціями засідань. Спікери ХІХ «Львівських хімічних читань 2023» кафедри хімії та хімічної інженерії одержали сертифікати про підвищення кваліфікації (30 годин, 1 кредит) за напрямом «Хімічна технологія та хімія довкілля».

Участь у конференціях сприяє розвитку критичного мислення, умінню вести наукову дискусію, проведенню експериментальних досліджень, презентації їх наукових результатів. А також дозволяє розширити та поглибити знання у галузі хімічної технології та інженерії, практичні навики науково-дослідної діяльності, проведення наукового пошуку для вирішення актуальних завдань і викликів сьогодення.

Науковці кафедри хімії та хімічної інженерії дякують ЗСУ за можливість участі у фахових наукових заходах і співпрацювати з представниками української хімічної спільноти.

Department of Chemistry and Chemical Engineering