Нагородження учасників ХІХ літньої Універсіади України

10 жовтня 2024 року у конференц-залі Хмельницького національного університету відбулися урочистості, присвячені нагородженню здобувачів вищої освіти та тренерів-викладачів за високі спортивні досягнення у головних студентських змаганнях 2024 року – ХІХ літній Універсіаді України.

Універсіада України – це комплексні змагання, які складаються з багатьох видів спорту, де беруть участь найсильніші студенти-спортсмени з закладів вищої освіти. У 2024 році в студентських змаганнях взяли участь 111 закладів освіти і понад 30 тисяч здобувачів вищої освіти.

За підсумками цих змагань Хмельницький національний університет у черговий раз підтвердив статус одного із найспортивніших закладів України. У 4 категорії ЗВО, з результатом 3947,5 очок, Хмельницький національний університет посів друге місце, одразу за Сумським державним університетом. Ще більш вагомим досягненням є шосте місце серед усіх закладів вищої освіти України.

Ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх на урочистій зустрічі відзначив цей вагомий результат та висловив слова вдячності усім причетним до цього успіху. Здобувачі вищої освіти, які були учасниками ХІХ літньої Універсіади України, отримали грамоту від ректора університету та символічний подарунок. Тренери-викладачі, які забезпечували підготовку та участь у студентських змаганнях, були відзначені грошовою винагородою.

Фінальною частиною зустрічі стала урочиста мить передачі призового кубку, здобутого здобувачами вищої освіти з різних видів спорту, до музею Хмельницького національного університету.

Загалом, це високе спортивне досягнення стало можливе завдяки самовідданості усіх студентів-спортсменів нашого університету, які виборювали нагороди і залікові очки з 15 видів спорту.

Найкращий спортивний результат продемонстрували спортсмени у боротьбі. За підсумкам двох видів боротьби (вільної і греко-римської) наші студенти здобули цілий «кошик медалей» різного ґатунку, 1 загальнокомандне місце серед усіх ЗВО, та, що найголовніше, у підсумку борці набрали 941 очко. Готував до цих змагань доцент кафедри ТМФВС заслужений тренер України з вільної боротьби Олександр Мозолюк.

У черговий раз статус найсильнішої команди в Україні продемонстрували регбісти Хмельницького національного університету. У надзвичайно складній боротьбі, чоловіча команда стала чемпіоном Універсіади з регбі-7. Також гарний заліковий результат дало нам жіноче регбі, посівши четверте місце. За підсумками цих змагань регбісти принесли до залікової скарбнички 756 очок. Готували спортсменів до змагань з регбі доценти кафедри – майстер спорту міжнародного класу з регбі Олег Квасниця та Ірина Квасниця.

Вагомий доробок до загальнокомандного результату принесли наші гандболісти. Так, вперше в історії нашого університету збірна команда з чоловічого гандболу стала призером Універсіади України. Приємно відзначити, що участь у студентських змаганнях з гандболу також взяли і жінки, які тривалий час не виступали у фінальних змаганнях Універсіади. Не зважаючи на сьоме місце, цей виступ також вагомий, оскільки дівчата здобули для нашого закладу такі важливі очки. Загалом такий вид спорту, як гандбол, додав до залікового кошику 609 очок. Готували команди до участі в Універсіаді майстер спорту з гандболу, професор Олег Базильчук та доцент кафедри Віра Базильчук.

Ще один вид спорту став для Хмельницького національного університету успішним учасником Універсіади – це важка атлетика. Окрім золота та бронзи на цих змаганнях найсильніші спортсмени принесли до «скарбнички» 444 очка. Готували команду майстри спорту з важкої атлетики доцент Олександр Антонюк та старший викладач Віктор Цісар.

Фактично дебютним (після довгої перерви) стала участь наших студенток у змаганнях з жіночого футболу. Восьме місце додало до залікового кошику 266 очок. Готували до змагань – старший викладач Адельберт Руснак та доцент Олександр Мозолюк.

Знову за крок від призових місць зупинилась наша збірна команда з чоловічого баскетболу. Перше місце у зональних змаганнях і четверте у фінальних принесли нашому університету 253 очка. Готували команду баскетболістів доцент Богдан Ференчук та викладач Анна Шликова.

Вдруге поспіль наш заклад брав участь у відносно молодому для Хмельницького національного університету виді спорту – бадмінтоні. Хоча і без призових місць, проте участь юнаків і дівчат від університету додала до підсумку 129,5 очок. Готував бадмінтоністів до змагань заслужений тренер з гирьового спорту, професор Анатолій Ребрина.

На кілька очок менше – 126, вибороли волейболісти чоловіки нашого університету. Четверте місце у зональних змаганнях не дозволило вийти до фінальної частини Універсіади, проте дало можливість поповнити наш заліковий кошик. Готував команду волейболістів доцент Ярослав Гнатчук.

Із заліковими очками вернулися зі змагань з настільного тенісу студенти Хмельницького національного університету. До призового п’єдесталу не вдалося дістатися нікому, проте малочисельна команда тенісистів принесла чергові 121 очка. Готував команду професор Анатолій Ребрина.

Змагання з королеви спорту – легкої атлетики також відбулися за нашою участю. Цей вид спорту є одним із складних, оскільки недостатньо лише попасти у залікову зону. Для того, щоб були нараховані очки спортсмени повинні також продемонструвати результат на менше 3 дорослого. Незважаючи на відсутність нагород, студенти-легкоатлети збільшили наш доробок на 109 очок. Готував до цих змагань доцент Олег Квасниця.

Чемпіонами літньої Універсіади України другий рік поспіль стала збірна команда Хмельницької області у жіночому волейболі. Надзвичайно приємно те, що у складі найсильнішої жіночої команди були троє наших волейболісток. Ця участь у переможних змаганнях принесла університету 108 залікових очок. Допомагав забезпечити чемпіонське досягнення заслужений тренер України, майстер спорту з силового багатоборства, доцент Василій Антонець.

По одній срібній і бронзовій нагороді вибороли студенти у такому виді спорту, як тхеквондо ВТФ. Не зважаючи на невелику кількість очок – 85, вважаємо цей виступ вдалим, адже це досягнення зробили лише три студенти-спортсмени. Готував спортсменів до змагань випускник Хмельницького національного університету Сергій Назарчук.

На завершення хочемо подякувати усім причетним до високого спортивного результату, здобувачам вищої освіти, тренерам-викладачам з видів спорту, адміністрації нашого університету на чолі із ректором, та найголовніші слова вдячності – нашим захисникам, які боронять нашу країну та дають можливість навчатися і змагатися у вільній і соборній Україні.