Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тренди, реалії і перспективи розвитку туризму та готельно-ресторанної справи»

З нагоди 10-річчя спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» у стінах нашого університету 23 травня 2024 року було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні тренди, реалії і перспективи розвитку туризму та готельно-ресторанної справи».

До нашого закладу вищої освіти завітали гості із різних куточків України. У форматі онлайн також долучилися колеги та міжнародні партнери.

Співорганізаторами заходу стали:

Міністерство освіти і науки України

Khmelnytskyi National University

Технологічний університет Шеннона: Мідлендс Мід Вест (Ірландія)

Університет Казимира Великого, м. Бидгощ (Польща)

Академія професійної освіти «Меркур» (Словаччина)

Державний торговельно-економічний університет

Ужгородський національний університет

Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича

Львівський державний університет фізичної культури ім. І. Боберського

 Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна

Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця

Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекето

Донецький національний університет ім. В. Стуса

Донецький національний університет економіки і торгівлі

Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Херсонський національний технічний університет

Прикарпатський національний університет ім. В Стефаника.

Модератор заходу – Ігор Журба, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Хмельницького національного університету.

На початку заходу хвилиною мовчання та Гімном України присутні вшанували пам’ять загиблих у російсько-українській війні.

Із вітальним слово до присутніх звернувся ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх, який наголосив на важливості сфери гостинності для економіки країни та наголосив, що враховуючи нинішні реалії, розвивати їй в Україні зараз вкрай важко. Зауважив, що Поділля – це дуже мальовничий край, тож підготовка у нашому закладів фахівців за освітніми програмами «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» є актуальною, а такі фахівці затребуваними на ринку праці. Зазначив, що у нас діє Студентська туристична агенція «Подільські мандри», що дозволяє студентам ще під час навчання набувати практичних професійних вмінь та навичок.

З ювілеєм кафедру туризму та готельної-ресторанної справи привітали:

Тоні Джонстон – директор науково-дослідного розвитку факультету бізнесу та готельно-ресторанної справи, доктор, Технологічний університет Шеннон: Мідлендс Мід Вест (Ірландія);

Марек Сторошка — доктор філософії PaedDr., ректор Університету міжнародного бізнесу ISM (Словаччина в Пряшові);

Ян Брецко – директор Академії професійної освіти «Меркур» Біналі Аліоґлу – відповідальний шеф-гід туроператора Join Up/Summer Tour (Анталія, Туреччина);

Наталія Габчак – кандидат географічних наук, доцент, декан факультету туризму та міжнародних комунікацій Ужгородського національного університету;

Мирослав Заячук — доктор географічних наук, доцент, декан географічного факультету Чернівецького національного університету.

Про розвиток спеціальності туризм та готельно–ресторанної справи (історія, реалії та перспективи) у своїй доповіді розповіли Рудніченко Є. М., доктор економічних наук, професор, декан факультету управління, адміністрування та туризму ХНУ та Журба І.Є., доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ХНУ.

 Із доповіддю на тему «Реалії розвитку та пріоритети відновлення сфери туризму та гостинності» виступила Босовська М.В., доктор економічних наук, професор, професор кафедри менеджменту готельно-ресторанного бізнесу Державного торговельно-економічного університету, Голова ГЕР 24 «Сфера обслуговування» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

З ключовими факторами успіху підготовки фахівців сфери гостинності присутніх ознайомила Ведмідь Н.І., доктор економічних наук, професор, декан факультету технологій та бізнесу Державного торговельно-економічного університету.

Доповідь «Концепція освітньої програми. Для чого?» представила Труніна І.М., доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри бізнес- адміністрування, маркетингу і туризму Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, голова ГЕР 07.2 «Управління та адміністрування» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

«Міждисциплінарні програми в системі нових університетських продуктів: дизайн та реалізація» — із такою надзвичайно актуальною темою виступила Шаульська Л. В., доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки підприємства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова ГЕР 05 «Соціальні та поведінкові науки» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Формулою успіху сфери туризму та гостинності поділилася Жовтані Р.Я., кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри міжнародних комунікацій Ужгородського національного університету.

Після виступів спікерів учасники конференції мали змогу ознайомитися з кулінарними традиціями нашого регіону та продегустувати подільську крафтову гастрономічну продукцію. У Ботанічному саду, який є окрасою нашого університету та чарівним місцем відпочинку, на наших гостей чекав смачний подільський борщ та хліб, вареники з «піском», зіньківські ковбаси, пампушки та кава «з деканом», приготовлені викладачами та студентами кафедри туризму та готельно-ресторанної справи.

Після перерви відбувся круглий стіл на тему «Всеукраїнське обговорення ОП у контексті підвищення якості підготовки здобувачів ВО та реалізація міждисциплінарних освітніх програм».

У рамках проведення заходу 24 травня учасники конференції відвідали Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» та взяли участь у театралізованій екскурсії «Сивочоле Побужжя».

Дякуємо організаторам та учасникам конференції за можливість поспілкуватися та поділитись успішним досвідом, за активне залучення до дискусій, конструктивні  пропозиції та слушні зауваження.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю. Віримо, що наша наступна зустріч буде вже під переможним мирним українським небом! Бажаємо всім добра, здоров’я та натхнення!

Department of Public Relations