Наш університет вже 20 років поспіль спільно із польськими закладами вищої освіти організовує міжнародну конференцію “Українсько-польські наукові діалоги”. Цьогоріч відбулася 10 ювілейна сесія цієї конференції.
Враховуючи складні обставини, Міжнародна конференція “Х Українсько-польські наукові діалоги” проходила 11-15 червня 2024 року у м. Бидгощ (Польща). Її організатори — Хмельницький національний університет та Університет Казимира Великого. Українські заклади вищої освіти представила команда із 40 науковців.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/448335181_869692598535506_2753532374367939808_n-1536x1024-1-1024x683.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/448243483_869694221868677_5494391887071507327_n-1536x768-1-1024x512.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/img-20240615-wa0004-1024x768.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138753-1024x682.jpg)
Проєкт «Українсько-польські наукові діалоги» було співфінансовано за програмою Міністерства науки і вищої освіти Польщі «Відмінна наука II» в рамках модуля «Підтримка наукових конференцій».
13-14 червня у Бібліотеці Університету Казимира Великого проходили пленарні та секційні засідання, дискусійні панелі, під час яких українські та польські науковці мали змогу обмінятися інформацією, досвідом та результатами досліджень з різних напрямків науки, а також обговорити можливості майбутньої співпраці. Було представлено понад 130 доповідей на різноманітні теми: від історії та економіки до машинобудування та цифрових технологій. За результатами роботи конференції видано колективну монографію “Актуальні проблеми сучасної науки 2024”.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138739-1024x682.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138752-1024x682.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/448361317_869693081868791_7068845531567362730_n-1536x1024-1-1024x683.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138772-1024x682.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138764-1024x682.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138765-1024x682.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138866-1024x682.jpg)
Завершував конференцію заступник міністра науки і вищої освіти Польщі Анджей Шептицький, який у своїй доповіді наголосив на важливості реалізації спільних освітніх, культурних та наукових ініціатив між університетами України та Польщі, адже це є не тільки основою взаємовигідної співпраці в освітньому середовищі, але й проявом стратегічного партнерства між нашими країнами.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138858-1024x682.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138865-1024x682.jpg)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/d-138840-1024x682.jpg)
У рамках візиту до Польщі українська делегація також побувала на екскурсії у місті Торунь.
Віримо, що наступні “Українсько-польські наукові діалоги” будуть проходити вже в нашій державі, під мирним українським небом!
Тримаємо науковий та освітній фронт!
Department of Public Relations