10 березня 2020 р. для учасників освітнього процесу, зокрема бакалаврів, магістрів та докторів філософії освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування», освітніх програм «Машини і апарати легкої промисловості» і «Робототехнічні та мехатронні системи галузі», провідний фахівець, директор ТОВ «Спарк-швейне обладнання» Михайло Красій провів лекцію на тему «Новітнє обладнання і напрями розвитку швейної галузі».
Під час лекції Красій М.М. наголосив, що швейна галузь на сучасному етапі рухається в напрямку виготовлення швейних виробів високої (оптимальної) якості при мінімальних ресурсних затратах. В свою чергу швейне устаткування тісно пов’язане з розвитком технологій виготовлення швейних виробів, відповідає запитам сучасного швейного виробництва, інтенсивно вдосконалюється за рахунок використання сервоприводів та крокових електродвигунів, застосування мікропроцесорів і мікроконтролерів, впровадження високопродуктивних інформац́ійно-комун́ікаційних технол́огій (ІТ-технологій), створення на їх основі роботизованих, автоматизованих комплексів – технологічних модулів.
У швейній індустрії розкрій матеріалу – природна частина процесу виготовлення будь-якого виробу з текстилю. Точність, акуратність при цьому повинна бути максимальна. Щоб кроїти якісно та швидко, потрібно володіти кращим устаткуванням для виконання даної операції.
Одним із питань, що розглядалися на лекції, був огляд сучасного устаткування для розкроювання матеріалів. Михайло Красій зупинився на особливостях зразків новітнього устаткування в порівнянні з існуючими.
Михайло Михайлович представив лінійку вертикальних шабельних розкрійних ножів моделей SPARK SPECIAL SM, BRUCE BRC-T3 та KAIGU ZCD160-MSD, які реалізуюються компанією «Спарк-швейне обладнання».
Шабельні ножі – це спеціальна швейна розкрійна техніка з вертикальним лезом та самозагострювальним механізмом. Вони призначені для зручного, точного та швидкого розрізування розкладеної в настил тканини.
Особливістю такого сучасного устаткування є: наявність електродвигуна з поліпшеними характеристиками; висока швидкість руху леза; наявність електронної системи керування тощо.
Провідний фахівець представив сучасні дискові ножі марок LEJIANG YJ та ChEERING RCS для виконання операції розкроювання, особливості їх конструкції та переваги. Дисковий розкрійний ніж ChEERING RCS порівняно з ножем LEJIANG YJ укомплектований прямим приводом з безредукторним механізмом (дискове лезо приводиться в рух безпосередньо двигуном). Така конструкція має значно нижче енергоспоживання та менш вибаглива в обслуговуванні. Також його головною перевагою є мобільність, яка досягається завдяки Li-ion батареї, що розташована в ручці пристрою. Ємність батареї становить 2500 mAh, що дозволяє автономно працювати до 120 хв. Акумулятор змінний, тому щоб збільшити автономність роботі пристрою, в комплекті передбачено два акумулятори та зарядний пристрій.
Розповів також про особливості машин для нарізання тасьми з холодним та термоножем марки JEMA, кінцевих лінійок марки LEJIANG D, стрічкових розкрійних машин марок SPARK DCQ, KAIGU DCQ.
Другою частиною лекції була демонстрація роботи промислового швейного устаткування у Центрі швейного устаткування торгової марки Bruce. Михайло Михайлович продемонстрував присутнім можливості такого швейного устаткування.
Більш детально зупинився на електронній закріпковій машині BRC-T1906BS-D з робочим полем 40х60 мм, що обладнана підйомником притискної лапки та подвійною педаллю для зручного вирішення проблеми пропускання стібків, розміщення тканини тощо. Показав як запрограмувати машину для створення самостійного рисунку для вишивки.
Провів майстер-клас роботи на закріпковій машині.
Особливістю високошвидкісного автоматизованого 4-ниткового оверлока BRC-B5 є те, що конструкція головного валу виконана без перехідних муфт, що дозволяє зменшити втрати потужності і набирати максимальну швидкість за дуже малий проміжок часу. Як це реалізується, було продемонстровано Михайлом Красієм присутнім здобувачам.
Директор фірми ТОВ «Спарк-швейне обладнання» Михайло Красій вказав на можливості вдосконалення промислового швейного обладнання здобувачами науково-освітнього рівня «Доктор філософії».
Лекція була змістовною, насиченою інформацією про новинки в галузі швейного машинобудування. Наприкінці лекції професіонал-практик відповів на запитання здобувачів вищої освіти.
Олександр Тимощук,
доцент кафедри машин і апаратів,
електромеханічних та енергетичних систем,
відповідальний за зв’язки з підприємствами
19.05.2021