Тривалий час хімічні технології та інженерія безумовно є перспективною спеціальністю, яка відкриває великі можливості для тих, хто її обирає. Ця галузь постійно розвивається, адаптуючись до нових викликів та потреб суспільства. Хімічна інженерія є в центрі інновацій у багатьох галузях, включаючи медицину, енергетику та виробництво. Фахівці в галузі хімічних технологій та інженерії працюють над розробкою і оптимізацією процесів для мінімізації впливу на навколишнє середовище, ефективного використання ресурсів і зменшення відходів. Випускники з хімічних технологій та інженерії мають широкі можливості працевлаштування в різних секторах, таких як фармацевтика, нафтогазова промисловість, хімічна промисловість, харчова промисловість, у секторі високих технологій. Крім того, спеціальність вимагає знань у різних наукових дисциплінах, включаючи хімію, фізику, біологію та інженерію, що дозволяє фахівцям застосовувати інтегрований підхід для вирішення складних проблем.
Безумовно улюбленою частиною навчання здобувачів освіти є лабораторні заняття, адже вони надають студентам можливість застосовувати теоретичні знання на практиці і вирішувати реальні технічні задачі. Під час лабораторних занять здобувачі освіти вчяться користуватися спеціалізованим обладнанням і вдосконалюють свої аналітичні та дослідницькі навички. Це критично важливо для їхньої майбутньої кар’єри в індустрії чи наукових дослідженнях, а також сприяє розвитку критичного мислення та інженерного підходу до вирішення проблем галузі. Багато лабораторних занять вимагають роботи в групах, що розвиває комунікативні навички та здатність працювати в команді, що є невід’ємною частиною вимог до сучасних фахівців.
Під час вивчення навчальних дисциплін «Загальна хімічна технологія» та «Хімія барвників» (лектор професор Ольга Параска) здобувачі освіти групи ХТІ-21-1 вивчають особливості перебігу технологічних процесів, виробництво основної органічної продукції, класифікацію і властивості поліметинових барвників, властивості та галузі застосування речовин і матеріалів, з ефективним використанням складових компонентів та енергетичних ресурсів. На лабораторному занятті 23 квітня 2024 року, здобувачі освіти спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія виготовили двокомпонентне мило з натуральними запашками та патріотичним фарбуванням. Дослідили перебіг технологічних процесів і вплив вихідних компонентів, технічних параметрів на властивості одержаного продукту.
Виготовлене мило здобувачі освіти передали воїнам ЗСУ, в рамках благодійної акції «Підтримаємо наших воїнів» зі збору засобів гігієни, організованої відділом навчально-виховної роботи. Пам’ятаємо, що підтримка ЗСУ не лише сприяє захисту країни та її громадян, але й важлива для підтримки стабільності і суверенітету на національному та міжнародному рівнях. Щоденна допомога ЗСУ – це внесок в ПЕРЕМОГУ України.
Department of Chemistry and Chemical Engineering