Круглий стіл «Психологічна допомога військовослужбовцям-учасникам бойових дій: проблеми та шляхи вирішення»

За ініціативи професора кафедри, доктора педагогічних наук, генерала-лейтенанта запасу Райка Валерія Вікторовича 3 грудня 2015 року відбувся круглий стіл «Психологічна допомога військовослужбовцям-учасникам бойових дій: проблеми та шляхи вирішення».

У заході взяли участь: персонал кафедри практичної психології та педагогіки і студенти спеціальності «Практична психологія» Хмельницького національного університету, військовослужбовці в/ч 0553

Мета круглого столу: визначити психологічні проблеми військовослужбовців, які брали участь у бойових діях та обґрунтувати ефективні форми та методи надання їм психологічної допомоги; визначити та структурувати основні форми та методи реабілітації, психокорекції та адаптації учасників бойових дій, через комплексний підхід в організації допомоги в адаптації воїнів-учасників Антитерористичної операції; військово-патріотичне виховання студентської молоді.

За традицією відкривав круглий стіл завідувач кафедри практичної психології та педагогіки, професор Потапчук Євген Михайлович. Також з вітальними словами до присутніх звернувся ректор Хмельницького національного університету, професор Скиба Микола Єгорович та проректор з науково-педагогічної роботи, професор Войнаренко Михайло Петрович.

Організатори заходу ознайомили учасників з роботою Хмельницького психологічного центру, представили документально-науковий фільм «Тривога», підготовлений доцентом Кабашнюком Віталієм Олександровичем, а також Янцаловський Олександр Йосипович продемонстрував оцінку психофізіологічного стану військовослужбовців за допомогою АПДК «Intera – DiaCor».

Кандидат медичних знань, доцент кафедри Кабашнюк В.О. показав прийоми першої долікарської та психологічної допомоги при гострих стресових розладах в умовах бойових дій.

Наприкінці круглого столу учасники підвели підсумки та зробили висновок, що психологічна допомога військовослужбовцям-учасникам бойових дій є досить актуальною проблемою сьогодення та потребує активної роботи з боку співпраці психологів та постраждалих під час участі в антитерористичних операціях.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам та учасникам круглого столу. Бажаємо міцного здоров’я, натхнення, удачі та успіхів у всіх справах!

Кафедра практичної психології та педагогіки