18 квітня, у Міжнародний день пам’яток і визначних місць, в Україні відзначається День пам’яток історії та культури (щорічно, відповідно до Указу Президента України № 1062/99 від 23.08.1999).
Культурна спадщина України, яка налічує понад 70 000 об’єктів культурної спадщини в більш ніж 1399 населених пунктах, є великою та різноманітною, що вимагає постійних та узгоджених зусиль для її збереження. Ці пам’ятки – не просто фізичні споруди, які прикрашають ландшафт. Вони слугують хранителями історії, пропонуючи розуміння еволюції нашої країни в часи процвітання та випробувань та зміцнюючи почуття ідентичності та спадкоємності серед нас.
У сучасному Хмельницькому встановлено близько трьох десятків пам’ятників, меморіалів та пам’ятних знаків, які належать до реєстру пам’яток монументального мистецтва національного, місцевого значення та таких, що вважаються новоспорудженими об’єктами. Перший пам’ятник у нашому місті (тоді − Проскурові) було встановлено в 1925 році.
17 квітня для студентської молоді Хмельницького національного університету в науковій бібліотеці двічі пройшла краєзнавча година «Пам’ятники міста Хмельницького», на яку завітали:
- студенти факультету управління, адміністрування та туризму (гр. ТУР-24-1) разом із завідувачем кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Ігорем Журбою;

- студенти гуманітарно-педагогічного факультету (гр. ОДМ-23-1, ОДМ-24, ПОт-22-1) разом із викладачками кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Ларисою Корницькою та Оксаною Пястук.
Інтерактивна гра на платформі Kahoot, яка стала яскравим завершенням зустрічі, захопила студентів із перших хвилин. Вони активно відповідали на запитання за темою заходу, демонструючи свою уважність та справжню зацікавленість історією рідного міста. Атмосфера була живою та емоційною − жартували, підтримували одне одного й щиро раділи правильним відповідям. Такий формат не лише урізноманітнив сприйняття інформації, а й подарував учасникам гарний настрій і яскраві емоції.



На підтримку заходу було представлено тематичну книжкову виставку «Хмельниччина – рідний дивокрай».
Провела захід завідувачка сектору відділу обслуговування користувачів та соціокультурної роботи бібліотеки Лілія Салюк.


Scientific Library
of Khmelnytskyi National University