Консультативний візит експертів ЄС у рамках виконання проекту QUAERE

Відповідно до програми виконання проекту QUAERE «Розроблення моделі системи внутрішнього забезпечення якості освіти для вищих навчальних закладів України» європейської програми ERASMUS+ Хмельницький національний університет протягом 10-11 квітня 2018 року відвідала експертна група ЄС у складі професора Віктора Клаберса (The Network University, Амстердам, Нідерланди) та професора Аудріуса Гаргасаса (Aleksandras Stulginskis University, Каунас, Литва). Зустріч була присвячена наданню консультацій щодо оформлення документації та організації заходів для проходження пілотної міжнародної акредитації освітньої програми підготовки магістрів з прикладної математики та освітньої програми підготовки магістрів з економічної кібернетики.

Учасниками проекту є Міністерство освіти і науки України, Українська асоціація студентів, провідні університети України, Польщі, Нідерландів, Німеччини, Литви, Греції а також Німецьке незалежне агентство зовнішньої оцінки та акредитації (ASIIN) і Центральноєвропейська мережа агентств забезпечення якості (CEENQA).

Метою проекту є розвиток реформування системи вищої освіти України шляхом впровадження кращої практики ЄС у забезпечення якості вищих навчальних закладів на основі стандартів та керівних принципів ENQA.

Розпочався захід із зустрічі з керівництвом університету, де були присутні перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи професор Михайло Войнаренко, проректор з міжнародних зв’язків професор Микола Йохна, проректор з науково-педагогічної роботи доцент Сергій Матюх, а також локальний координатор проекту Світлана Григорук та член робочої групи проекту Павло Григорук.

У рамках програми зустрічі учасники експертної групи відвідали музей історії університету, ознайомилися з організацією навчального процесу на кафедрах інженерії програмного забезпечення (факультет програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем) та автоматизованих систем і моделювання в економіці (факультет економіки і управління).

Представники вищих навчальних закладів ЄС відвідали наукову бібліотеку університету; зустрілися з викладачами, які забезпечують підготовку за освітньо-професійними програмами «Прикладна математика» та «Економічна кібернетика» за другим (магістерським) рівнем; ознайомилися з роботою систем «Електронний університет» та «Модульне середовище для навчання». Крім того відбулись зустрічі зі студентами спеціальностей «Прикладна математика» та «Економічна кібернетика», представниками студентського самоврядування, випускниками і роботодавцями. Під час зустрічей обговорювалися питання існуючої системи забезпечення якості освіти в університеті, ролі студентів, випускників, роботодавців та інших зацікавлених сторін в цих процесах.

На завершення візиту експерти ЄС провели з робочою групою проекту зустріч, яка передбачала обговорення результатів візиту та рекомендації щодо корегування окремих позицій звіту із самоаналізу освітніх програм підготовки магістрів з прикладної математики та економічної кібернетики.

Загалом, за результатами консультативного візиту, експерти дали схвальний відгук щодо стану системи забезпечення якості вищої освіти в університеті, зауваживши ряд питань, які потребують доопрацювання. Зокрема надали рекомендації щодо необхідності більш широкого залучення студентів та роботодавців до підготовки нових навчальних курсів, оцінювання та перегляду освітніх програм.