Конференція проєкту «Зростання спроможностей кластерів Українського кластерного альянсу (УКА)» у межах програми міжнародної співпраці EU4Business

7 лютого 2024 року у фінальній конференції проєкту «Зростання спроможностей кластерів Українського кластерного альянсу (УКА)» (англ. UCA CapGrowth), в межах програми міжнародної співпраці EU4Business за фінансування ЄС та уряду Німеччини, брали участь і представники Хмельницького національного університету як учасники Подільського кластеру моди (Podillia Fashion Cluster).

У конференції на тему «Кращі практики УКА в розвитку кластерів та МСП» університет представляли начальник науково-дослідної частини Оксана Захаркевич, доценти кафедри технології і конструювання швейних виробів Галина Швець і Юлія Кошевко, а також доцент кафедри індустрії моди в легкій промисловості Людмила Буханцова.

Фінальна конференція мала на меті розкрити кращі практики УКА у розвитку кластерів, малих та середніх підприємств (МСП). Захід об’єднав понад 20 кластерів УКА, які продемонстрували свій досвід і кращі кейси за трьома ключовими напрямами: розвиток сервісних послуг для МСП, міжкластерна співпраця в регіональних і галузевих проєктах, а також розвиток експорту та інтернаціоналізації.

Свої успішні практики продемонстрували учасники Подільського кластера моди, Kharkiv IT-cluster, АППАУ, УАМ, Харківського та Запорізького ІАМ, Рівненського та Львівського медичних кластерів й окремих структурних підрозділів УКА.

Про результати Podillia Fashion Cluster, активним учасником якого є Хмельницький національний університет, під час підсумкової конференції у Києві, розповідали чотири спікери:

  • Олег Демчук представляв «7 ефективних інструментів Podillia Fashion Cluster»;
  • Людмила Буханцова та Галина Швець розповідали про «Дорожні карти як ефективні інструменти дії»;
  • Оксана Захаркевич презентувала «Fashion Training Center – точка росту Podillia Fashion Cluster».

У арсеналі Podillia Fashion Cluster цілий перелік позитивних кластерних практик: і нетворкінг, і проєктний офіс, і дорожні карти, і тренінговий центр, якими зацікавились представники інших кластерів. А отже, попереду нові проєкти і нові об’єднання для досягнення амбітних цілей!

За інформацією науково-дослідної частини