17 жовтня 2024 року у Хмельницькому національному університеті відбувся захід, присвячений ознайомленню з можливостями та перевагами впровадження COIL (Collaborative Online International Learning). Захід пройшов у рамках Erasmus Days, ініційованих Національним Еразмус Офісом в Україні, і став важливою платформою для викладачів, які прагнуть інтернаціоналізувати освітній процес через сучасні інструменти інтернаціоналізації.
Ректор університету Сергій Матюх привітав учасників та підкреслив стратегічну важливість підтримки освітніх інновацій, зокрема віртуальних обмінів для розвитку університету та його міжнародної співпраці. Він акцентував увагу на тому, що університет продовжує відкривати нові можливості для студентів і викладачів у глобальному контексті та заявив про підтримку університетом тих хто, впроваджує інновації в освітній процес ХНУ.
Проректор з науково-педагогічної роботи Катерина Скиба наголосила на потенціалі віртуальних обмінів в межах COIL для розвитку міжкультурної комунікації та міжнародної співпраці, що відповідає викликам сучасної освіти. Проректор Віктор Лопатовський також підкреслив важливість імплементації COIL у освітні програми та озвучив можливі шляхи його інтеграції у навчальний процес університету.
У рамках заходу були представлені доповіді викладачів, які успішно впровадили COIL або ж знаходяться в процесі його реалізації. Зокрема професор кафедри міжнародних економічних відносин Ілона Думанська виступила з доповіддю на тему «COIL як ефективний інструмент інтернаціоналізації вдома: рецепт успіху», під час якої поділилася успішним досвідом реалізації COIL «Moving Minds» з колегою з Університету прикладних наук UCLL (Бельгія). У своїй доповіді вона наголосила на важливості комунікації між викладачами, які здійснюють COIL, на організаційних моментах та якісному впливі віртуальних обмінів на підготовку студентів до майбутньої професійної реалізації у глобальному середовищі. Зауважимо, що досвід реалізації COIL «Moving Minds» був високо оцінений фахівцями Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та обраний для презентації як кращої освітньої практики під час панельної дискусії «Інтернаціоналізація у вищій освіті: можливості та виклики для системи забезпечення якості освіти» на Українському форумі якості освіти (UQAF-2024).
Доцент кафедри германської філології та перекладознавства Юлія Давидюк представила доповідь на тему «Переваги віртуальної мобільності для філологів: нові горизонти в міжкультурній комунікації». Вона наголосила на тому, як віртуальні обміни сприяють покращенню міжкультурних комунікаційних навичок, що є надзвичайно важливим у сучасних умовах. На разі, доцент Юлія Давидюк реалізовує COIL з колегою з Університету Південної Флориди (США). Під час презентації свого COIL-курсу Юлія Давидюк розповіла про особливості підготовки програми та показала, які види командної діяльності виконують студенти.
Професор кафедри комп’ютерних інформаційних і інтегрованих систем Сергій Лисенко презентував онлайн-платформу «Єдиний інформаційний простір», створену в рамках проєкту ERASMUS+ MoveX (https://move-x.khmnu.edu.ua/), яка використовується для організації віртуальних академічних обмінів між університетами-партнерами проєкту та іншими закладами вищої освіти України й світу. Платформа працює за моделлю мікрокредитних курсів (мікрокваліфікацій, microcredentials), що сприяє розширенню можливостей академічної мобільності.
Позитивні відгуки викладачів та студентів, які брали участь у віртуальних обмінах, вказує на те, що Хмельницький національний університет активно та успішно інтегрує інструменти інтернаціоналізації в освітній процес. Такий підхід відкриває нові перспективи для міжнародної співпраці та є ефективним інструментом інтернаціоналізації вдома.
На завершення заходу відбулася практична сесія, під час якої учасники заповнювали заявки для пошуку COIL-партнерів. Проректор Катерина Скиба у завершальному слові підкреслила важливість таких заходів для розвитку міжнародної співпраці та заохотила викладачів до активної участі у подібних програмах в майбутньому. Учасники також отримали подарунки від Національного Еразмус Офісу в Україні як символ підтримки їхніх зусиль щодо інтернаціоналізації освітнього процесу.
Матеріали заходу, включаючи презентації спікерів і COIL Partner Search Form, доступні для завантаження за посиланням (вхід з корпоративної пошти):
QR-код для завантаження документів доступний нижче.
За додатковими консультаціями учасники можуть звертатися на електронну адресу: iro@khmnu.edu.ua.
Information from the International Relations Department