Інтернаціоналізація у дії: Хмельницький національний університет на заключній конференції Bologna Hub Peer Support II

7–8 жовтня 2024 року в м. Афіни (Греція) відбулася заключна конференція проєкту Bologna Hub Peer Support II, яка стала знаковою подією для європейської спільноти вищої освіти. Хмельницький національний університет на цьому заході представляла проректор з науково-педагогічної роботи Катерина Скиба, де їй випала честь виступати з доповіддю на тему «Impressions from Counselling Missions: The HEI Perspective». У своїй презентації вона висвітлила участь університету в цьому масштабному проєкті та окреслила результати, яких вдалося досягти завдяки консультуванням провідних експертів проєкту. Важливо зазначити, що доповідати про результати участі у проєкті з перспективи ЗВО було надано лише Хмельницькому національному університету з-поміж 31 закладу вищої освіти, які брали участь у проєкті. Це ще раз засвідчило значущість участі ХНУ у проєкті та високу оцінку партнерів.

До проєкту Bologna Hub Peer Support II долучилися освітні інституції з 12 країн (Албанія, Вірменія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Грузія, Італія, Казахстан, Молдова, Румунія, Словенія, Україна). Метою проєкту було консультування експертами закладів вищої освіти з питань впровадження інструментів Болонського процесу, реагування на нові виклики та тренди у вищій освіті.

Хмельницький національний університет виявив зацікавленість брати участь у проєкті, оскільки ми завжди прагнемо до вдосконалення та хочемо зайняти достойне місце на європейській освітній арені. Експертами для Хмельницького національного університету виступили доктор Шарон Флінн та професор Роберт Вагенаар, які провели ряд консультацій та надали цінні поради для подальшого вдосконалення університету. Ці консультації стали поштовхом для розвитку Хмельницького національного університету в кількох ключових напрямках: інтернаціоналізація освітніх програм, диджиталізація освітнього процесу та роботи університету, оновлення змісту освітніх програм відповідно до сучасних вимог світового ринку праці.

Участь у таких проєктах, як Bologna Hub Peer Support II, допомагає університету відповідати новим викликам вищої освіти та впевнено інтегруватися в Європейський простір вищої освіти. Це також сприяє підвищенню видимості університету на міжнародній арені та просуванню його іміджу як сучасного і прогресивного закладу вищої освіти.

Окрім офіційної частини конференції, Катерина Скиба мала чудову нагоду поспілкуватися з експертами проєкту особисто, обговорити перспективи подальшої співпраці, обмінятися ідеями та подискутувати про майбутні напрями розвитку вищої освіти в Європі. Приємною несподіванкою для експертів стало вручення їм подяк від ректора ХНУ Сергія Матюха, який високо оцінив їхній вклад у розвиток нашого університету.

У рамках конференції, Катерина Скиба також відвідала воркшопи з інтернаціоналізації та освітнього менеджменту, де долучалася до дискусій, знайомилася з колегами та обмінювалася досвідом.

Активна участь Хмельницького національного університету у ініціативах від DAAD є джерелом натхнення та мотивацією до постійного розвитку, адже їхні заходи – це завжди по-сучасному, з цікавими спікерами та новими креативними ідеями для розвитку вищої освіти. Нагадаємо, що це вже не перший проєкт від DAAD, де Хмельницький національний університет бере участь, тому зовсім не несподіванкою стало зустріти «старих» друзів з попередніх проєктів. Так, Катерина Скиба мала чудову можливість побачитися з фахівчинею з питань інтернаціоналізації у вищій освіті Сонею Мікеською, яка була тренером у проєкті для менеджерів вищої освіти THEA UkraineХ, в якому ХНУ брав участь у 2022 році. Виявляється, Європейський простір вищої освіти тісний, але тільки якщо ви наполегливо себе в ньому позиціонуєте.

Атмосфера Афін надихала учасників до творчих ідей та нових проєктів. Такі заходи є чудовим майданчиком для налагодження контактів і пошуку нових партнерів, чим проректор з НПР Катерина Скиба також енергійно займалася під час конференції. Нетворкінг із представниками провідних університетів Європи відкрив нові перспективи для співпраці, що сприятиме подальшому розвитку Хмельницького національного університету та його інтеграції у міжнародну академічну спільноту.

Перспективи для подальшого розвитку. Завдяки участі у таких проєктах, як Bologna Hub Peer Support II, Хмельницький національний університет не лише отримує цінний досвід та корисні поради від провідних європейських експертів, але й продовжує розширювати горизонти міжнародної співпраці. Постійна інтеграція в Європейський освітній простір, активний обмін досвідом і знаннями з колегами з інших країн сприяють подальшому вдосконаленню освітніх програм, розвитку інноваційних підходів та підвищенню видимості університету на міжнародній арені. Університет упевнено рухається вперед, відповідаючи сучасним викликам і потребам глобальної освітньої спільноти.

Інформація відділу міжнародних зв’язків