Х МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ: КОНЦЕПЦІЇ, СТРАТЕГІЇ ТА ІННОВАЦІЇ РОЗВИТКУ”

02-04 червня 2016 року кафедрою обліку та аудиту проведено Х Міжнародну науково-практичну конференцію “УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ: КОНЦЕПЦІЇ, СТРАТЕГІЇ ТА ІННОВАЦІЇ РОЗВИТКУ”.

У роботі конференції взяли участь більше 150 науковців з різних країн світу, у тому числі з Польщі, Литви, Білорусії, Азербайджану, Росії та подали пропозиції і рекомендації щодо обґрунтовування наукових передумов та практичних заходів в сфері управління розвитком економічних систем в розрізі актуальних напрямів : 1. Проблеми і стратегії формування регіональних інноваційних систем. 2. Інструменти й технології управління соціально-економічними системами в контексті становлення інформаційного суспільства. 3. Тенденції розвитку фінансових інститутів в економіці України. 4. Розвиток теорії і методики обліку та аналізу за умов впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності. 5. Актуальні проблеми оподаткування: теоретичні та практичні аспекти. 6. Стратегії розвитку аудиту і технології їх практичної реалізації в Україні. 7. Реалізація інформаційних систем і технологій у національній економіці.

Відкрив конференцію член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, перший проректор Войнаренко Михайло Петрович, який побажав учасникам успіхів у пошуку нових наукових ідей щодо обґрунтування стратегій, концепцій та інновацій розвитку національної економіки.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Хмельницький міський голова Симчишин Олександр Сергійович та висловив впевненість в тому, що пропозиції та рекомендації, отримані в процесі наукової дискусії в рамках цієї конференції дозволять вивести м. Хмельницький до когорти 10 найкращих міст України.

Бєлякова Наталія Миколаївна, президент Хмельницької торгово-промислової палати, високо оцінила науковий потенціал Хмельницького національного університету як фундатора кластерних досліджень та запропонувала новий аспект розвитку економічної науки в контексті становлення “зеленої економіки”.

Заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької облдержадміністрації Дмитренко Олена Миколаївна у своєму виступі зазначила гостру потребу реального сектору економіки у впровадженні нових підходів, концепцій та інновацій управління соціально-економічними системами в контексті становлення інформаційного суспільства.

Хоменко Марія Василівна – експерт із регіонального розвитку, обґрунтувала необхідність формування стратегії створення регіональних економічних систем України, спрямованих на досягнення економічної стабілізації та переходу до подальшого економічного зростання регіонів.

В роботі пленарного засідання взяли участь провідні науковці з проблем управління економічними системами:

Рудніченко Євген Миколайович, д.е.н., професор Хмельницького національного університету представив доповідь на тему “Безпека інноваційної діяльності вітчизняних підприємств в умовах євроінтеграції”.

Стадник Валентина Василівна, д.е.н., професор Хмельницького національного університету окреслила проблеми в доповіді “Гетерархія як організаційна основа конкурентоспроможності економічних систем: проблеми і можливості мультиплікації в Україні”.

Скоробогата Лариса Вікторівна, к.е.н., доцент, завідувач кафедри обліку та аудиту Хмельницького національного університету запропонувала концепцію облікової системи в доповіді “Облікова система як механізм конструювання економічної реальності”.

Фрадинський Олександр Анатолійович, к.е.н., доцент, старший науковий співробітник Хмельницького національного університету презентував еволюцію надзвичайного оподаткування: від давньогрецької ейсфори до вітчизняного військового збору.

Скоморохов Костянтин Володимирович, директор ТОВ «Автобантрейлерс Україна» виділив стратегічні погляди на бізнес-системи в контексті формування конкурентних переваг.

Вешко Оксана Володимирівна, аспірантка, зупинилась на сучасних тенденціях розвитку спільних машинобудівних підприємств.

З заключною доповіддю “Стратегічні орієнтири розвитку вітчизняної науки на макро-, мезо- і мікрорівні” на першому пленарному засіданні виступив Войнаренко Михайло Петрович, який окреслив проблеми і стратегічні орієнтири розвитку вітчизняної науки на державному, регіональному і університетському рівнях на шляху до європейських стандартів і економічного зростання вітчизняного конкурентоздатного виробництва.

На шести секційних засіданнях були заслухані десятки доповідей і повідомлень за визначеними тематиками.

На основі представлених наукових результатів робочою групою конференції підготовлено Збірник тез доповідей учасників Х Міжнародної науково-практичної конференції “УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ: КОНЦЕПЦІЇ, СТРАТЕГІЇ ТА ІННОВАЦІЇ РОЗВИТКУ” та фахове видання наукових праць “Вісник ХНУ. Економічні науки”.

Інформація кафедри обліку та аудиту