Щорічно у третій четвер травня Україна відзначає міжнародний день Вишиванки, який цього року припав на 16 травня.
Історія походження цього свята починається з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році одна із студенток (Леся Воронюк) запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття в університет одягнувшись у вишиванки. З такого своєрідного флешмобу, до якого приєдналися інші студенти та викладачі університету, одягнувши вишиванки, і почалося свято.
Кількома роками пізніше, акція набула всеукраїнського рівня, розповсюджуючись по інших містах України, а також за кордоном, де українська діаспора радісно підтримала цю традицію.
Зараз День вишиванки святкують у багатьох країнах. У третій четвер травня щорічно люди одягають барвисті вишиванки, різноманітність яких по-справжньому вражає. Зберігаючи традиційні народні мотиви, сучасні вишиванки виглядають стильно та актуально.
Уже багато століть вишивка має особливе значення, адже вишиванки були приданим дівчини, одягом для немовляти, оберегом для кожної людини, символом краси. Раніше вишиванки пряли з льону і конопель. При цьому історія вишиванки в Україні нараховує вже не одну сотню років. У кожному регіоні зберігалася своя специфіка, кольори, орнамент і техніка виконання вишивки. Через ці візерунки і малюнки наші прабабусі прагнули залучити в сім’ю благополуччя і кохання. У День вишиванки сценарій цілком передбачуваний: всі бажаючі просто вбираються у вишиванки. Також проводяться всілякі конкурси на день вишиванки, пов’язані з національним українським вбранням.
Цьогоріч Хмельницький національний університет також приєднався до свята Вишиванки. За ініціативи студентів, за сприянням студентської ради, за підтримки гуманітарно-педагогічного факультету та факультету міжнародних відносин, та допомогою кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту до відзначення Дня вишиванки було проведено флешмоб. Ініціатором флешмобу стала Ковальська Юля (студентка ФМВ), яка запропонувала провести флешмоб на день вишиванки та виступила активним організатором свята. Разом із іншими студентами на парах фізичного виховання та після занять дівчата вивчали рухи.
Флешмоб проходив на майданчику навчального корпусу № 3, студенти виконували елементи народно хореографічного мистецтва. Флешмоб проводила викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Хіміч В. Л.
Сподіваємося, що проведений захід покращив емоційний та фізичний стан студентів та сприятиме популяризації цього чудового свята.
Викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Хіміч В.Л.
20.05.2019