Двотижневий стратап Хакатон молодих науковців кафедри хімії та хімічної інженерії

З 27 червня по 5 липня 2022 року молоді науковці кафедри хімії та хімічної інженерії приймали участь та представляли свої стартапи у хакатонах організованих за сприяння Міністерства освіти і науки України, українського фонду стартапів та Ради молодих учених при МОН.

На початку заходу учасників привітали міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, директор українського фонду стратапів Павло Карташов, Голова РМУ при МОН Олеся Ващук. В умовах воєнного стану важливо продовжувати інноваційну діяльність, оперативно реагувати на нові виклики, щоб стати надійним фронтом, який працює на відновлення та розвиток України. Необхідно спрямовувати зусилля для пошуку інноваційних рішень економічного та соціального спрямування.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет подякував молодим науковцям, які сприяють інноваційному та економічному розвитку держави. А також висловив впевненість, що ідеї дослідників матимуть практичні результати не лише для наукового потенціалу України, а й для інших країн.

На першому стартап інтенсиві Science&B.siness Startup Hackathon (з 27 червня по 2 липня 2022 року) від МОН і Українського фонду стартапів було подано понад 100 заявок від представників університетів, наукових установ, студентів, а також середнього та малого бізнесу.

Науковці Хмельницького національного університету, а саме: здобувачка освіти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія», групи ХТІ-19-1 Олександра Кучер, вихованка кафедри хімії та хімічної інженерії, переможниця обласного туру наукових робіт МАН Христина Ковтун, під керівництвом в.о. завідувача кафедри д.т.н., професора Ольги Параски отримали можливість опрацювати свої ідеї (проєкт «Дезінфікуючий мийний концентрат») за участю найкращих міжнародних та українських експертів, пройти індивідуальне менторство, прослухати курс лекцій, узяти участь у воркшопах.

На другому стартап інтенсиві (з 4 по 5 липня 2022 року) «Стартапи молодих учених: від ідеї до реалізації», який було організовано Радою молодих учених, Українським фондом стартапів, МОН, для участі зареєструвалися близько 60 стартаперів, 23 проєкти пройшли конкурсний відбір.

Серед фіналістів був проєкт науковців кафедри хімії та хімічної інженерії «Технологія антимікробного опорядження целюлозних матеріалів».

Команда науковців у складі здобувачки освіти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія», групи ХТІ-19-1 Олександри Кучер, вихованки кафедри, переможниці обласного туру наукових робіт МАН Христини Ковтун, під керівництвом в.о. завідувача кафедри д.т.н., професора Ольги Параски, прослухали лекції від спікерів, працювали індивідуально з менторами, а також презентували свій проєкт командам і експертам.

Участь науковців у таких хакатонах сприяє поєднанню наукового та інноваційного потенціалу дослідників, стартаперів, компаній, експертів, інвесторів, медіа, пошуку інноваційних ідей та рішень, підвищення обізнаності з питань бізнесу, технологій маркетингу, продажу, інвестицій та інновацій.

Результати хакатонів можуть бути використанні в навчальному процесі кафедри хімії та хімічної інженерії при підготовці здобувачів освіти за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія».

Докладніше: https://bit.ly/3yJlGrZ

Department of Chemistry and Chemical Engineering

Scientific society of students and young scientists of KhNU