Досвід адміністративного управління університетом під час участі в програмі міжнародної академічної мобільності

Декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена та заступник декана ФТіД з навчально-методичної роботи Оксана Домбровська мали унікальну можливість представляти Хмельницький національний університет в рамках програми міжнародної академічної мобільності.

З 15 по 21 жовтня представники університету брали участь у міжнародній літній школі «Administrative Services of the University», в рамках проєкту «UNIWERSYTET JUTRA II-POWR.03.05.00-00-Z303/18», яка організована університетом імені Адама Міцкевича (АМУ) в місті Познань.

Програма школи передбачала відвідування декількох локацій університету ім. Адама Міцкевича (https://amu.edu.pl/).

Частина зустрічей відбувалася у Welcome Center університету ім. Адама Міцкевича. Тут було презентовано університет, консорціум EPICUR, особливості міждисциплінарних освітніх програм, а також діяльність адміністрації університету, працівників, плани заощаджень тощо.

Також було продемонстровано процес управління персоналом, а саме, підбір, розвиток та оцінка їх роботи. Дієвим інструментом покращення діяльності АМУ є організація з 2017 року Форумів адміністрації.

Економічна складова діяльності АМУ була презентована в рамках зустрічі «Управління будівлями та майном, менеджмент» та «Управління процесами в UAM (електронна документація)».

Іншою локацією для зустрічей став сучасний освітній кампус університету Morasko, де учасники школи мали можливість на практиці ознайомитися з особливостями функціонування деканатів на прикладі факультетів історії, математики та інформатики, а саме, відділів обслуговування студентів і викладачів. Крім того, відвідали спортивний центр АМУ та ознайомилася з основними напрямами роботи в сфері управління спортивними спорудами (AMU Sport Center).

Приємним бонусом, в рамках участі в літній школі, була можливість відвідати єдину в Польщі лабораторію акустики та лабораторій нанобіомедичного центру (http://cnbm.amu.edu.pl/).

Однією з позитивних сторін організацій таких літніх шкіл є також можливість обміну досвідом і позитивними практиками в цій сфері з представниками вітчизняних закладів вищої освіти. Так учасниками школи були представники провідних закладів вищої освіти Києва, Харкова, Сум, Миколаєва, Вінниці, Львова, Івано-Франківська, Луцька та Чернівців.

Висловлюємо вдячність @uam.poznan за організацію літньої школи і безцінний практичний досвід. Дякуємо за ваш час, увагу та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Впевнені, що отримані знання будуть успішно втілені для покращення освітнього процесу в Хмельницькому національному університеті, а також для розбудови України.

Інформація факультету технологій і дизайну