В Дніпропетровську відкрили перший швейний навчально-практичний центр «САПР», який працюватиме на базі профтехучилища № 55. Проект розроблений науковцями кафедри швейних виробів Хмельницького Національного Університету. Абревіатура назви розшифровується, як «система автоматичного проектування швейного одягу».
Найголовніша особливість — відмова від створення одягу вручну та перехід до роботи за комп’ютером. Це значно полегшить навчання та у подальшому — виготовлення одягу. Центр працюватиме з групами закрійників та молодших спеціалістів, а також із педагогами, які викладають конструювання та технологію швейних виробів, комп’ютерну графіку, інформаційні технології та інформатику.
«Завдяки цьому навчальному центру ми будемо більш якісно готувати наших майбутніх кваліфікованих робітників. Це цікаво, це сучасно, це інноваційно. І саме це корисно і потрібно нашому виробництву і нашим підприємствам. Він розрахован на 12-15 осіб одночасно і завідувач центром проводить заняття, навчання, де учні мають можливість побудувати будь-який швейний виріб — пояний, плечовий», — розповідає Олена Гурська, директор швейного ВПУ №55 м. Дніпропетровська.
Центр у пробному режимі працював майже 2 тижні. Учнів навчали роботі у досить відомій програмі — «Автокад». Завдяки їй майбутні фахівці з легкістю конструюють моделі. Далі — роздруковують їх на папері великого формату.
«Потом мы с этих листов снимаем лекала, чертежи остаются в готовом виде, целом. Мы снимаем лекала и отдаем в цех, мастерскую. В мастерских мы уже на тканях переходим к крою. После кроя ребята в мастерских начинают сметывать эти изделия и примерять», — пояснює Світлана Вільховецька, завідувач учбового центру САПР ВПУ №55.
Єлизавета — майбутній технолог, каже, що навчання у програмі дається з легкістю, тож їй це до вподоби:
«В программе «Автокад» я строю разные изделия одежды. Изначально я построила юбку, а сейчас буду делать выточки на ней. Это мы делаем выточки на юбке для того, чтобы наша фигура была стройнее. Делаем сейчас сзади выточки. И с помощью программы мы можем скопировать, чтобы наши выточки имели одинаковые абсолютно размеры».
Під час урочистого відкриття центру учні училища презентували декілька нових колекцій. Дві з них — «Квітучий ірис» та «Червона рута» — зроблені вже за програмою навчання «САПР».