Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.12.2013 року№1820 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2013-2014 навчальному році» на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта».
Хмельницький національний університет на олімпіаді достойно представили студенти гуманітарно-педагогічного факультету кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання, які навчаються на четвертому курсі за спеціальністю «Технологічна освіта» – Пилипчук Ірина Олександрівна та Бурбас Олександр Петрович.
З вітальним словом до учасників олімпіади звернулись: проректор з наукової роботи доц. Олена Ярошинська, голова Всеукраїнської Асоціації наукових і практичних працівників технологічної освіти проф. Олександр Коберник, а також голова журі проф. Андрій Цина.
Всеукраїнська олімпіада зі спеціальності «Технологічна освіта» проводилась як особиста першість у вигляді системи масових очних змагань майбутніх педагогів. Учасникам олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта» пропонувалися завдання, які складені з урахуванням досягнень у галузі теорії та методики навчання технологій на сучасному етапі, їх розв’язання вимагало не тільки знання програмового навчального матеріалу, а й опори на загальну професійну культуру майбутніх спеціалістів.
З метою виявлення рівня теоретичної і практичної компетентності майбутніх учителів технологій, у програму Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта» були включені такі етапи конкурсу: презентація (командна першість); розробка плану уроку (відповідно нової програми з трудового навчання); проведення фрагменту уроку; розробка творчого проекту; практична робота у навчальних майстернях із виготовлення проекту; тести з професійно-орієнтованої підготовки.
Практична робота наших учасників у навчальних майстернях із виготовлення проекту
Оргкомітет Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта» відзначив дипломом і грамотою за високий рівень підготовки команди до олімпіади гуманітарно-педагогічний факультет Хмельницького національного університету та доцента кафедри теорії та методики ТПН Андрощука Ігоря Петровича.
За підсумками олімпіади Пилипчук Ірину Олександрівну нагороджено дипломом ІV ступеня а також відзначено грамотою за доказовість обґрунтованих етапів розробленого студенткою творчого проекту. Бурбас Олександр Петрович нагороджений грамотою за високий рівень проведення фрагменту розробленого ним уроку.
Під час проведення олімпіади, на базі технолого-педагогічного факультету, проводився Всеукраїнський конкурс декоративно-прикладної творчості. Роботи кафедри теорії та методики ТПН Хмельницького національного університету були представлені у номінаціях: обробка матеріалів (деревини, текстильних матеріалів тощо), мозаїка та вітраж, прикраса та аксесуар, лялька та іграшка, декоративне панно, декоративний живопис.
Приємно відзначити високий рівень робіт наших студентів, у трьох номінаціях з шести їм було присуджено:
– І місце – Денисюк Олена Олександрівна, в номінації «Прикраса та аксесуар»;
– І місце – Рафаєнко Олександр Геннадійович, в номінації «Декоративний живопис»;
– І місце – Ващук Олександр Анатолійович, в номінації «Мозаїка та вітраж»;
– ІІІ місце – Сухар Валерій Віталійович, в номінації «Обробка матеріалів» (різьба по дереву).
Приємно, що студенти мали змогу не лише показати свою майстерність, а й взяти участь в екскурсії по шевченківських місцях (Моринці та Шевченкове), організованій привітними господарями олімпіади.
В хатині Тараса Шевченка
с. Шевченкове
Викладачам кафедри теорії та методики ТПН Корницькій Ларисі Анатоліївні, Яковлєву Анатолію Адольфовичу та Андрощуку Ігорю Петровичу висловлено подяку за вагомий внесок у розвиток декоративно-прикладного мистецтва та високий рівень підготовки студентів.
Під час проведення олімпіади на факультеті відбулась Всеукраїнська нарада деканів, у якій взяли участь декани та директори навчальних закладів І-ІІ та III-IV рівнів акредитації. У ході наради обговорювалися питання підготовки висококваліфікованих фахівців за новими стандартами вищої освіти.
Всеукраїнська нарада деканів
Щиро вітаємо переможців і їхніх наставників та зичимо учасникам олімпіади подальшого творчого натхнення, нових злетів і перемог!