Участь представників університету у заході «ScienceCityEcosystem. Connecting Business and Science»

15 січня цього року у м. Києві, в межах громадського обговорення проєкту Science City, відбулося засідання у форматі круглого столу «ScienceCityEcosystem. ConnectingBusinessandScience». Метою ініціативи Science City визначено об’єднання зусиль науки, бізнесу та держави для створення мережі сучасних наукових парків, які стануть платформою для розвитку інновацій, стартапів і залучення інвестицій.

Фото із сайту МОН https://mon.gov.ua

«Науковий парк — це не просто інструмент для розвитку інновацій в закладах вищої освіти і наукових установах, а фундамент для майбутнього, у якому українська наука є конкурентоспроможною на світовій арені. Завдяки цій реформі ми не лише зменшимо відплив інтелектуального капіталу з науки в приватний сектор, але й створимо зручний легальний механізм для ефективної взаємодії між наукою та бізнесом. Запропоновані зміни будують шлях до цифровізації та прозорості в науковій сфері, перетворюючи наукові парки на драйвери економічного зростання України», — зазначив Оксен Лісовий, Міністр освіти і науки України, під час вітального слова до учасників.

Сама подія зібрала більше сотні учасників, які представляли наукову спільноту провідних ЗВО України, інноваційно активний бізнес, центральні органи державної влади, та міжнародні організації.

Фото із сайту МОН https://mon.gov.ua

Від нашого університету для участі у заході було делеговано проректора з наукової роботи Олега Синюка та доцента кафедри МАЕЕС, директора наукового парку ХНУ Володимира Онофрійчука.

Делегати від ХНУ із заступником міністра освіти та науки Денисом Курбатовим та радницею-уповноваженою Президента України Ольгою Будник

Як зазначив у своєму виступі Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації: «Зараз в Україні зареєстровано 37 наукових парків, з яких лише 5 провадять інноваційну діяльність. Саме тому ми працюємо над проєктом Science. City, який стане каталізатором розвитку наукових парків, створить умови для взаємодії науки, освіти та бізнесу, забезпечуючи прозорість і підтримку на кожному етапі розвитку».

Фрагмент офіційної трансляції заходу

Детальний аналіз поточної ситуації, пов’язаної із фінансуванням наукової діяльності в умовах війни, низькою ефективністю діяльності наукових парків в Україні та основних проблем у взаємодії науки і бізнесу представив Денис Курбатов, заступник міністра освіти і науки України.

Фото із сайту МОН https://mon.gov.ua

Говорячи про перспективи розвитку, він зазначив таке: «Наукові парки є каталізаторами інновацій, сприяючи впровадженню новітніх технологій, продуктів і послуг, створених в університетах та науково-дослідних інститутах. Законодавчі зміни допоможуть суттєво активізувати їхню діяльність, забезпечуючи умови для ефективного трансферу технологій та комерціалізації результатів наукових досліджень».

Очікується, що реалізація законодавчих змін, які обговорювалися на заході, дозволить комплексно реформувати процес провадження інноваційної діяльності ЗВО через створення сприятливих умов для ефективного функціонування наукових парків та надасть можливість залучити 500 мільйонів гривень інвестицій і збільшити доходи закладів вищої освіти та наукових установ до 750 мільйонів гривень щороку. Також варто зазначити, що наукові парки мають стати дієвим інструментом для комерціалізації результатів наукової діяльності як наукових і науково-педагогічних працівників, так і здобувачів вищої освіти.

Захід організовано Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту — Офіс ефективного регулювання BRDO.

Олег Синюк,

проректор з наукової роботи