21 листопада, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для України події – Помаранчева революція 2004 року та революція Гідності 2013 року. Так, у 2004 році українці вимагали повторних виборів, а у 2013-му – підтримати євроінтеграцію.
21 листопада українці вшановують пам’ять людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
День Гідності та Свободи почали відзначати з 2014 року – в річницю початку Євромайдану. Свято з’явилось після указу Президента та було встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року–лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
Пам’ятаймо! 21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. 22 листопада кількість людей на мітингу стала зростати і вже до 24 листопада на Майдані зібралося близько ста тисяч протестувальників. Після того, як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Відстоювання власної Гідності та Свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів… .
У підсумку, після трьох місяців мітингів і жорстоких боїв у центрі Києва з понад сотнею вбитих та тисячами поранених за кілька днів, розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася анексією Криму та окупацією окремих територій Донецької й Луганської областей.
Після цих подій відбулися позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор напряму. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії, очищення від тоталітарного, людиноненависницького комуністичного минулого.
Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв.
Шануймо їхню незламну силу волі, мужність і відвагу.
Department of Public Relations