Майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок у ХНУ

8 листопада у науковій бібліотеці Хмельницького національного університету відділом навчально-виховної роботи (завідувач Інна Горячок) було організовано майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок. Усі охочі студенти та викладачі, попередньо зареєструвавшись, зібралися протягом заняття крок за кроком дізнатися усі секрети виготовлення ляльки, а досвідчені майстрині допомогли зробити її по-справжньому гарною та втілити у ній важливі символи.

Лялька-мотанка – це стародавній український оберіг, що втілює добро та лагідність. Їх виготовляли мами для дітей або ж як подарунок на свята. Здавна вона є символом родинного затишку, гармонії та захисту сім’ї від темних сил.

Виготовляючи ляльку-мотанку, учасники вкладали у неї свою енергію, позитивні думки, власні мрії та прагнення або загадували побажання тим, кому хотіли її подарувати. На майстер-класі з виготовлення ляльок-мотанок, окрім процесу створення, можна було дізнатися:

– чому лялька мала бути безлика;

– що символізує її одяг;

– для чого ляльок закопували влітку і спалювали взимку та ще багато цікавих історій.

Виготовлення мотанок – це один із способів вираження й обробки своїх емоцій та думок, окрім того, такий вид діяльності сприяє релаксації та зниженню стресу в організмі, а також допомагає знайти нові способи вираження своїх почуттів і дослідження внутрішнього світу.

Ляльки-мотанки як обереги не втрачають своєї актуальності й у наші дні – виготовлені своїми руками, вони стануть подарунком солдатам і офіцерам, які несуть службу в Збройних Силах України. Саме побажання найшвидшої перемоги та миру вклали у свої ляльки-мотанки усі учасники майстер-класу.

Department of Educational Work