1 вересня в актовій залі відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти Хмельницького національного університету. До лав студентства прийняли нове покоління майбутніх економістів, дизайнерів, філологів, юристів, екологів, менеджерів, фахівців IT-галузі, реабілітологів та ін. Із урахуванням безпекових вимог програму урочистостей поділили на три потоки.
Розпочалось свято з привітального виступу народного ансамблю танцю «Юність Поділля».
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2104.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2105.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2106.png)
Першокурсники та гості свята мали змогу ознайомитись з історією та розвитком Хмельницького національного університету, переглянувши ролик про ХНУ.
Гімном України та хвилиною мовчання вшанували полеглих мирних громадян і воїнів, а також і нещодавно загиблу студентку факультету здоров’я, психології, фізичної культури і спорту Інну Нявкевич.
Під час хвилини мовчання на екрані з’являлися прізвища полеглих Героїв.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2107.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2108.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2109.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2110.png)
За традицією першим привітав першокурсників ректор університету Сергій Матюх. У вітальному слові він наголосив, що когорту студентів поповнило близько 2000 вступників, більш ніж за 50-ма спеціальностями. Зауважив, що навчання буде проходити офлайн, тому студенти мають пам’ятати про безпеку перебування у закладі та зазначив, що у всіх навчальних корпусах і гуртожитках підготовлені тимчасові укриття.
Також ректор Сергій Матюх наголосив, що Хмельницький національний університет значну увагу приділяє якості надання освітніх послуг, а викладачі постійно вдосконалюють та покращують свою викладацьку майстерність. Наголосив на потужній матеріально-технічній базі, яка дозволяє якісно здійснювати навчальний процес. Зауважив, що весь колектив університету прикладе максимум зусиль для отримання кваліфікованих знань, які студенти у свою чергу мають застосувати у розбудові нашої держави після Перемоги. Нагадав про релакований заклад – Херсонський національний технічний університет – наш побратим, якому ми допомагаємо усім, починаючи з організації освітнього процесу і закінчуючи допомогою усім мешканцям Херсону. Було створено громадську організацію для розміщення переміщених осіб у наших гуртожитках, а також налагоджено допомогу нашим військовим. Розповів, що у спортивному комплексі університету від початку повномасштабного вторгнення діє Центр плетіння сіток, де загальними зусиллями було сплетено 50 тис. м2. Закликав усіх першокурсників активно брати участь у волонтерський діяльності, долучатись до різних напрямків студентського самоврядування. Подякував Збройним Силам України за можливість навчати та навчатись.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2111.png)
За давньою традицією університету, на знак приєднання до університетської родини ректор Сергій Матюх вручив представникам першокурсників символічний «Студентський квиток».
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2112.png)
На церемонію посвяти студентів завітали шановані гості: Світлана Плотнікова – начальник відділу з питань місцевого самоврядування та комунікацій виконавчого апарату Хмельницької обласної ради; Оксана Андрейчик – заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації; Дар’я Басюк – директор Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної військової адміністрації; Михайло Кривак – заступник Хмельницького міського голови. Кожен сказав свої напутні слова першокурсникам.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2113.png)
Виконуюча обов’язків голови студентського самоврядування факультету міжнародних відносин і права Дар’я Лебідь та представники студентського самоврядування Анастасія Бойко та Уляна Карапозюк приєдналися до привітань і закликали долучатись до спільноти, бути волонтерами, організаторами та мотиваторами для створення спільного пазла успіху.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2114.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2115.png)
На знак входження у велику та згуртовану університетську родину звучав гімн Хмельницького національного університету.
Зі щирими словами вітань звернулися декани факультетів та їх заступники: Віталій Карпенко, Євгеній Рудніченко, Євген Павлюк, Людмила Станіславова, Олег Савенко, Віталій Третько, Тетяна Іванішена, Володимир Курской, давши першокурсникам свої дружні настанови для досягнення успіху.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2116.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2117.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2118.png)
Святкову атмосферу учасникам посвяти створили музичні композиції народного театру-пісні «Сузір’я». Ведучий концерту – артист театру-студії «Парадиз» Богдан Семцов.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2119.png)
Після святкової частини студенти зустрілися з деканами та кураторами, які їм вручили головний документ студента – індивідуальний навчальний план студента.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2120.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2121.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2122.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2123.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2124.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2125.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2126.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2127.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/img_0146-kopyya-1024x604.jpg)
Дорогі наші студенти! Хмельницький національний університет щиро вітає усіх першокурсників, які стали частиною великої та дружньої родини. З початком студентського життя і прийняттям самостійних рішень! Бажаємо вам міцного здоров’я, успіху та втілення усіх ваших задумів! Пам’ятайте, що ваші успіхи залежатимуть від навчання, тому ваше головне завдання – навчитися здобувати знання, бути наполегливими, допитливими та ініціативними. Завжди залишайтеся правдивими та вірними своєму слову, ставайте на сторону добра, допомагайте тим, хто цього потребує. І нехай роки навчання у нашому університеті дадуть вам міцні знання, що стане запорукою відбудови України після Перемоги!
Слава Україні!
Слава нашим Захисникам!
Миру нам і Перемоги!
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2128.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2129.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2130.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2131.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2132.png)
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/image-2133.png)
Department of Public Relations