Очільники факультетів Наукового товариства студентів та молодих вчених (НТСМВ) Хмельницького національного університету, під керівництвом проректора з наукової роботи Олега Синюка, 12 липня 2023 року відвідали сучасний культурно-освітній простір G-MUSEUM у м. Городку.
Культурно-освітній простір G-MUSEUM – це краєзнавчий музей, що виходить за межі звичайного, працює за сучасними технологіями та інноваціями, тому приваблює як дорослих, так і дітей. Екскурсовод Наталя розповіла відвідувачам про структуру та експозиції культурно-освітнього простору. Молоді науковці ХНУ ознайомилися з виставковими експозиціями, які розповідають про історію, культуру та побут нашого краю. Експозиції надзвичайно різноманітні: «Центр екологічної освіти населення району», «Печерне житло первісної людини», «Археологія», «Інтер’єр подільської хати», «Картинна галерея», «Городоччина спортивна», «Історія України», «Історія Городоччини», «Історія села», «Історія релігії» та «Зал історії війни».
Окреме місце в G-MUSEUM, присвячене видатному мікробіологу, останньому власнику Городка – Сергію Виноградському. В експозиції представлена єдина у світі воскова фігура видатного вченого, відтворена науково-дослідна лабораторія мікробіолога, представлено дослідження з хемосинтезу, фіксації азоту та азотного циклу, які забезпечили світове визнання Сергію Виноградському.
Дослідження Сергія Виноградського викликали жваву дискусію серед молодих вчених, оскільки є актуальними на сьогодні та використовуються в мікробіології, сільському господарстві, медицині.
Голова НТСМВ ХНУ, Ольга Параска, ознайомила науковців з соціальними проєктами в галузі природничих наук та охорони здоров’я: G-SCHOOL, G-HUB та Winogradskyi Club, які реалізуються в м. Городку за підтримки громадської спілки Up To Future (https://uptofuture.org). Зокрема, Ольга Параска акцентувала увагу на можливостях наукових розробок, проведення досліджень, стартап проєктів в області природничих наук, мікробіології, охорони здоров’я, на базі сучасної науково-дослідної лабораторії в G-SCHOOL та G-HUB у м. Городку. Голова НТСМВ ХНУ зазначила, що науковий прогрес є одним із ключових факторів розвитку сьогодення, повоєнного відновлення України, і молоді науковці відіграють важливу роль у вирішенні складних проблем, розвитку інноваційних проєктів, стартапів. Професор Ольга Параска поділилася досвідом, як наукові елементи та хімічні експерименти можуть застосовуватися при управлінні культурною спадщиною, посиленні привабливості виставкових експозицій і інсталяцій.
Приємністю для молодих науковців ХНУ було відвідування лавандової локації. Доречі, лавандова локація – це успішна реалізація мікрогранту місцевих жителів, яка радує відвідувачів, підкреслює природну красу Городоччини. Чудові фотографії на пам’ять, аромат лаванди справили незабутнє враження на молодих вчених та надихатимуть на нові ідеї і проєкти.
Під час візиту до культурно-освітнього простору G-MUSEUM, науковці НТМСВ ХНУ поглибили знання про міждисциплінарні проєкти, прокачали софт-навики, отримали позитивні емоції. Впевнені, що це сприятиме молоді генерувати нові ідеї, креативно мислити, успішно працювати в команді, досягати поставлених цілей.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати задля спільної ПЕРЕМОГИ та відбудови України!
Scientific society of students and young scientists of KhNU