Павербанки або портативні зарядні пристрої на війні – необхідна річ, економічно вигідний задум, і потреба в них досить висока. Адже заряджений телефон – це мобільність, і не рідко, порятунок життя. Від павербенків також можна заряджати рації, дрони, тепловізори, ліхтарики тощо. Також буде у нагоді такий саморобний пристрій і під час відключення електроенергії.
На сьогодні багато волонтерів України з використаних електронних цигарок роблять павербанки для військових. В Одесі, Києві, Дніпрі, Чернігові, Рівному та інших містах України вже давно виготовляють такі павербанки з використаних матеріалів і відправляють їх на фронт. У Хмельницькому національному університеті такий пристрій робиться вперше.
Саморобний павербанк – це повноцінні мобільні батареї місткістю від 10 000 мАг, яких вистачає для підзарядки телефону декілька разів. Основний елемент живлення в ньому – акумулятор від використаних електронних цигарок. На один такий павербанк йде від 25 до 30 шт. цигарок.
Складовими саморобного павербанка є:
1) акумулятор (батареї) в кількості, яку може вмістити корпус;
2) плата;
3) корпус (розмір залежно від бажаної ємності майбутнього павербанка).
Скріплюються батареї за допомогою скотчу та термоклею. Далі мідні дроти припаюються, з’єднуються всі плюси й всі мінуси.
Первинною профспілковою організацією ХНУ під керівництвом Анатолія Вичавки було оголошено збір і зібрано понад 400 використаних електронних цигарок. У свою чергу, студенти кафедри телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій, на базі конструкторського бюро, зробили перші чотири такі зарядні пристрої.
Тестовий зразок павербанку має корпус з коробки під телефону. Надалі планується виготовляти його на 3D-принтері. Вартість одного такого саморобного павербанку складає 130–150 грн, а на ринку з такими параметрами він коштує 1 500 грн.
Павербанки проходять тестування мультиметром у два етапи: при відборі акумуляторів, і безпосередньо, в готовому пристрої.
Проректор з наукової роботи, д-р техн. наук, професор, Олег Синюк побажав плідної праці та нових ідей Максиму Слободяну, асистенту кафедри телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій; Володимиру Закордонцю, студенту групи ТР2-22-1; Владиславу Берегелі, студенту групи ТР2-22-1 факультету інформаційних технологій і Павлу Михайловському, студенту групи Тр2 22-1 факультету інформаційних технологій.
На сьогодні в команді є четверо студентів. Згодом планується збільшення команди та кількості виготовлення таких пристроїв (до 100 шт на місяць). Тому всі охочі можуть залишити використані електронні цигарки на вахті 4 корпусу ХНУ для допомоги ЗСУ.
Працюємо для ПЕРЕМОГИ!
Тримаємо стрій!
Відділ зв’язків з громадськістю,
студентський профком