Міжнародна науково-практична конференція «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні Херсонщини»

26 квітня розпочала свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні Херсонщини», організована трьома херсонськими закладами вищої освіти: Херсонським національним технічним університетом, Херсонським державним аграрним університетом та Херсонською державною морською академією.

Мета конференції – об’єднати потенціал учасників, серед яких науковці, підприємці та представники громадськості, щоб спільно визначити ефективні практичні рішення та способи долати виклики на шляху до відновлення всіх сфер життя херсонської громади. Програма конференції охоплює всі пріоритетні напрямки економічного розвитку Херсонського регіону.

26 квітня відбулося пленарне засідання та профільні секції.

Учасників конференції привітали: заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко; голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр ПРОКУДІН; заступник голови Хмельницької обласної військової адміністрації Володимир ЮР’ЄВ; голова Херсонської міської військової адміністрації Роман МРОЧКО; ректори закладів вищої освіти-організаторів конференції: Олена Чепелюк, Юрій Кирилов, Василь Чернявський, а також міжнародні колеги, ректори інших закладів вищої освіти України.

Наш університет долучився до проведення цієї конференції у якості співорганізатора. Ректор Хмельницького національного університету Сергій МАТЮХ виступив на пленарному засіданні із вітальним словом, розповівши про тісну співпрацю між Хмельницьким національним університетом та Херсонським національним технічним університетом, який за рішенням Міністерства освіти і науки України після окупації Херсону перебуває на території нашого університету, а також про підтримку колег, готовність в майбутньому розвивати відносини у сфері освіти та науки.

Проректор з науково-педагогічної роботи Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ був модератом однієї з секцій конференції «Компетенції та розвиток людського капіталу». Під час роботи секції доповідачі зосередили свою увагу на таких питаннях:

1. Відсутність людського капіталу як загроза відновлення Херсонщини.

2. Культурний шок в умовах соціального хаосу.

3. Психологічна адаптація українських студентів до навчання в сучасних умовах.

4. Інклюзивне забезпечення: перспективи і перешкоди.

5. Формування професійної компетенції в умовах дистанційної роботи.

У дискусіях взяли участь представники закладів вищої освіти, бюджетних установ та підприємницького сектору, що дозволило окреслити та згрупувати ідентичні проблеми  у сфері формування людського капіталу та потенційні шляхи їх вирішення.

27 квітня  продовжать роботу профільні секції за такими напрямками:

  1. Роль інформаційних систем і технологій у повоєнному відновленні регіональної економіки.
  2. Відновлення, відбудова і модернізація промислово-комунальних об’єктів, виробничих підприємств, енергетичної галузі та інфраструктури.
  3. Інноваційні технології в легкій, харчовій, хімічній промисловості для здійснення модернізації регіону у післявоєнний період
  4. Аграрний сектор економіки Херсонської області – проблеми та перспективи.

Віримо у Збройні Сили України, які якнайшвидше визволять усі тимчасово окуповані території України, що створить умови для їх відновлення та відбудови, а плідна співпраця органів влади та місцевого самоврядування, а також представників бізнесу та закладів вищої освіти забезпечить сталий повоєнний розвиток цих регіонів та національної економіки в цілому.

Department of Public Relations