20 лютого 2023 року – дев’ята річниця відзначення Дня Героїв, це день жалоби та пам’яті. Проте, водночас, це день Великого духовного піднесення та Великої вдячності Героям Небесної сотні, котрі ціною власного життя вибороли Свободу та Гідність Українців!
Революція гідності – одна з наймасштабніших подій у історії України, результатом якої стало встановлення європейського курсу розвитку. У боротьбі за свободу, демократію, ми заплатили високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні. Серед них представники різних професій і віку, які приїхали з різних куточків країни та з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було 17 років, а найстаршому – Іванові Наконечному – 82 роки.
У Хмельницькому національному університеті відбулось вшанування пам’яті про незабутій подвиг учасників Революції Гідності. Перед 3 навчальним корпусом, одразу після завершення повітряної тривоги зібралися члени ректорату, викладачі, представники студентського самоврядування та співробітники. Зі вступним словом до присутніх звернулася завідувач відділу навчально-виховної роботи Інна Горячок. Оголошена хвилина мовчання.
Ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх висловив слова вдячності Героям Небесної Сотні за те, що саме вони вплинули на історичний розвиток нашої держави та закликав завжди пам’ятати про їх подвиг і відданість державі.
Покладання квітів до пам’ятного знаку «Героям Слава» відбулося під супровід читання поезії «Мамо, не плач» та пісні «Пливе кача».
Також 20 лютого о 13 год відбувся в онлайн форматі круглий стіл на тему: «Революція гідності – дев’ять років на шляху національного єднання та євроінтеграції українців» за участю доктора історичних наук, професора Юрія Земського, колег та нашого студентства. Необхідно було обговорити події минулого, наскільки наша молодь розуміє ці трагічні події та наскільки вони були вимушеними та не можна було чинити інакше.
Юрій Земський, який вів круглий стіл, зауважив, що на той момент нинішні студенти були ще дітьми, але у кожного з них були свої спогади та відчуття. І відтепер, набуваючи дорослого віку та переглядаючи відео- та документальні матеріали, кожен має власні трактування подій, що відбулися дев’ять років тому. Зауважив, що всі події Революції Гідності російська влада називає державним переворотом, який спровокував громадянську війну. Всі наступні події, які ми дотепер переживаємо: всі вісім років латентної (прихованої) війни, рік агресії, – вони називають впорядкуванням української спільноти. Розказав про події, які відбувались у часи президентства януковича. Закцентував увагу присутніх на статтях Конституції України про забезпечення прав і свобод, гідність і недоторканість; про український народ, який є носієм суверенітету та джерелом влади. І за таких цілком зрозумілих цінностей, які є цінностями європейського способу життя відбулись такі трагічні події в нашому політичному просторі.
Після закінчення лекції Юрія Земського відбулося обговорення серед студентів. Представники молодого покоління, зокрема Діана Грохольська, Даря Борисенко, Дарія Лебідь, Таїсія Шишка, Владислав Галущак, Діана Марчук, Олег Зібер, Софія Ткачук висловлювали свої думки про події, які відбулися на Майдані. Радує, що наше студентство вважає, що ці події були необхідні та не даремні.
Підсумовуючи все сказане, Інна Горячок подякувала пану Юрію Земському, студентам і всім, хто долучився до круглого столу. Засвідчила, що наша молодь свідомо оцінює всі ці події та кожна думка, яка звучала є цінною.
Трагічні події зими 2014 року міцно закарбовані в пам’яті не тільки жителів України, а й світу. Наша історична пам’ятьзібрана із безцінних спогадів про надзвичайну відданість та сміливість Великих людей, які стоять і зараз за Україною. Тоді ми прийняли перший бій, бій, який досі триває. Зараз вся країна як ніколи відчуває, що було на серці у наших героїв. І якби складно нам не було, ми впораємось!
Слава Україні!
Слава нашим Героям! Героям Небесної Сотні!
Відділ навчально-виховної роботи
Department of Public Relations