7 вересня 2021 року відбулося засідання Вченої ради Хмельницького національного університету, під час якого обговорювалася наукова робота «Текстильні матеріали і вироби спеціального та військового призначення», виконана колективом вчених і виробників Київського національного університету технологій та дизайну, Херсонського національного технічного університету, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного і ТОВ «РА.ДА». Робота представлена для участі у конкурсі зі здобуття Державних премій України в галузі науки і техніки.
У залі засідань Вченої ради Хмельницького національного університету була представлена експозиція розробленого науковцями екіпірування: засобів індивідуального і бронезахисту для військовослужбовців та одягу спеціального призначення, що вже використовується спецпідрозділами силових структур та військовослужбовцями Збройних Сил України; а також стенд із виданнями авторського колективу та інформаційний банер.
Зі словами привітання за дорученням ректора Київського національного університету технологій та дизайну, члена наукового Комітету Івана Грищенка до присутніх звернулась доктор технічних наук, професор, декан факультету дизайну КНУТД, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Марина Колосніченко.
Від колективу авторів роботи представили доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри ергономіки і дизайну Київського національного університету технологій та дизайну Наталія Остапенко та директор ТОВ «РА.ДА», Андрій Прохоровський, які у своїх доповідях наголосили, що їхні розробки – це цілий комплекс науково-практичних розробок технологій: від обробки волокон, створення тканин, надання їм спеціальних властивостей, вибору текстильних матеріалів з урахуванням потреб до проектування і виготовлення одягу та виробів спеціального призначення, які за якістю відповідають кращим зарубіжним аналогам та перевершують їх за економічною ефективністю. Важливим досягненнями авторів є система ідентифікації небезпек у використанні захисного одягу військового призначення та параметричні оцінки ризиків травмування на підставі показників захисту, надійності та ергономічності.
Робота викликала глибоке зацікавлення в учасників засідання. Відбулась жвава фахова дискусія щодо особливостей проведення практичних досліджень даних наукових розробок, а також проблем у текстильній, швейній та інших галузях для потреб суспільства та обороноздатності країни.
Під час обговорення члени Вченої ради, професори та науковці Хмельницького національного університету високо оцінили своєчасність та ґрунтовність роботи, відзначивши те, що вона є результатом багаторічних теоретичних досліджень та практичних напрацювань науковців і виробників.
Одностайно членами Вченої ради Хмельницького національного університету було прийнято рішення, що робота відповідає сучасному рівню наукових і технічних знань, тенденціям науково-технічного прогресу, а представлені в ній теоретичні висновки та методичні рекомендації знайшли належне впровадження в реальному секторі економіки України та заслуговує присудження Національної премії України імені Бориса Патона.
Department of Public Relations
07.09.2021