Науковці ХНУ на телеканалах Хмельниччини

Хмельницький національний університет – класичний університет, в якому знаходять свій розвиток наукові проєкти найрізноманітнішого спрямування: від суто технічних до суспільних та гуманітарних, не кажучи вже про міждисциплінарні напрями, дослідження, та заходи. А тому зовсім не дивно, що за виникнення запитань, на які може дати відповідь лише наука, Хмельниччина очікує відповідей саме від науковців нашого університету.

«Якісний мобільний зв’язок та швидкий Інтернет – мрія більшості селян Хмельниччини. У той же час вони протестують проти встановлення поблизу їхніх осель базових станцій мобільного зв’язку, вбачаючи у них загрозу здоров’ю. Чи є підстави для їхнього побоювання?»

– так анонсували свою телепрограму на телеканалі UA:ПОДІЛЛЯ. А запрошеним гостем у студії проєкту “Сьогодні. Головне” був кандидат технічних наук, доцент кафедри телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій Хмельницького національного університету Олег ПИВОВАР.

Представники іншого телеканалу Хмельниччини «33 канал» неодноразово зверталися за консультаціями до науковців з кафедри хімії та хімічної інженерії. Як-от, з питання В Україні обмежили використання пластикових пакетів. Чи є альтернатива? своїми знаннями та науковими рішеннями подібних проблем поділилась із глядачами телеканалу Тетяна ІВАНІШЕНА, завідувачка кафедри хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету.

Перейти до відео

Експертна думка Тетяни ІВАНІШЕНОЇ зацікавила також авторів спецпроєкту «ЕКОВАРТА» на цьому ж телеканалі.

Перейти до відео

Досить велике зібрання виступів та інтерв’ю на телеканалах міста мають також працівники кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету, зокрема, у новинах на МТРК МІСТО ми могли споглядати завідувачку кафедри екології та біологічної освіти Наталію МІРОНОВУ.

Переглянути відео

А у студії проєкту “Сьогодні. Головне” побувала кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри екології Хмельницького Національного університету, керуюча ботанічним садом Хмельницького Людмила Казімірова. «Чи може запровадження електронної мапи зелених насаджень зберегти та продовжити життя деревам, які ростуть у населених пунктах громад?», – такі проблеми цікавили господарів студії.

Переглянути відео

Це далеко не вичерпний перелік усіх виступів та інтерв’ю, які транслювали телеканали Хмельниччини за участі наших науковців. Частина роботи наукового колективу полягає якраз у комунікативній складовій, яка дозволяє звернути увагу суспільства на важливі наукові проблеми та впровадити в життя наші напрацювання. Приємно, що вже сьогодні думка науково-педагогічного складу університету сприймається громадою як насправді авторитетна та експертна, а знання не залишаються лише в теорії, а слугують для вирішення повсякденних питань життя міста.

05.07.2021