День фізичної культури і спорту у Хмельницькому національному університеті

Щороку в другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури і спорту. В цьому році у Хмельницькому національному університеті це свято відзначили по особливому. 12 вересня пройшло урочисте засідання студентів спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (Фізична культура)», студентів-спортсменів університету та викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та кафедри фізична терапія, ерготерапія.

З привітальними виступами до учасників зібрання звернулись проректор з НПР Матюх С.А. та голова ради ветеранів університету Свіргунець Є.М. Серед найбільших досягнень у цьому році стало здобуття студентами-спортсменами Хмельницького національного університету ІІ загальнокомандного місця на XIV літній універсіаді України серед ЗВО п’ятої категорії.

За значні спортивні здобутки було відзначено кращих викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту: доцентів Флерчука В.В., Квасницю О.М., Антонця В.Ф., старших викладачів: Мозолюка О.В., Садового О.Б., Цісара В.В., Гнатчука Я.І., доцента кафедри фізичної терапії, ерготерапії Ребрину А.А.

Цінними подарунками і грамотами спортивного клубу університету були нагороджені кращі спортсмени 2019 року:

1. Cівак Вадим, регбі, І місце Універсіада України, МСУ

2. Турик Максим, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ

3. Мартинюк Владислав, легка атлетика, ІІ місце Універсіада України, І місце чемпіонат України по молоді, КМС

4. Гандзій Артур, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ

5. Гаврилюк Роман, бокс, І місце чемпіонат України, МСУ

6. Параскевич Катерина, пауерліфтинг, ІІ місце чемпіонат світу серед юнаків, ІІ місце Чемпіонат Європи серед юнаків, КМС

7. Сабар Ярослав, кікбоксинг, І місце Чемпіонат Європи, МСМК

8. Божук Андрій, важка атлетика, ІІ місце чемпіонат України серед дорослих, МСУ

9. Сабар Костянтин, кікбоксинг, І місце Чемпіонат світу серед юніорів, КМС

10. Мартинюк Микола, хортинг, комбат Дзю-Дзюцу, І місце Чемпіонат світу (двобій), МСМК

11. Костюк Анатолій, хортинг, І місце Чемпіонат світу (боротьба), МСУ

12. Москальова Оксана, боротьба вільна, ІІ місце Чемпіонат України серед молоді, МСУ

13. Яржемський Вадим, пауерліфтинг, ІІ місце Чемпіонат Європи, ІІ місце Чемпіонат світу, МСУ

14. Мельник Микола, веслування на б/к, ІІІ місце Чемпіонат України серед юніорів, КМС

Важливою подією стало зустріч студентів з видатною спортсменкою, майстром спорту міжнародного класу України з пауерліфтингу, випускницею Хмельницького національного університету Щавінською Тетяною.

2013 році поступила в ХНУ на напрям підготовки «Здоров’я людини».

Перед складним вибором спеціалізації з виду спорту вона обрала на той час найважчий для себе пауерліфтинг.

У 2014 році почала професійно займатися спортом.

Вже у 2015 році Тетяна дебютувала на чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед студентів ВНЗ і здобула третє місце. Вже в наступному 2016 році Щавінська Тетяна не розмінювалася на медалі:

Чемпіонат України з класичного жиму лежачи – 1 місце;

Кубок Києва з класичного пауерліфтингу – 1 місце;

Чемпіонат України з класичного пауерліфтингу – 2 місце і виконання нормативу «Майстер спорту України»;

Чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед студентів ВНЗ – 1 місце

У 2017 році:

Чемпіонат України з класичного пауерліфтингу – 2 місце;

Чемпіонат України серед шкіл ДЮСШ – 1 місце;

2018 рік:

Будучи юніоркою дебютувала в дорослій віковій категорії на Чемпіонаті світу з класичного жиму лежачи – 1 місце (Вантаа, Фінляндія), виконала норматив «Майстер спорту України міжнародного класу»;

Через місяць на Чемпіонаті світу з класичного пауерліфтингу (Калгарі, Канада), не залишивши жодних шансів суперницям, встановивши два рекорди Європи та рекорд світу, виборола 1 місце.

А ще через місяць в м.Плзень (Чехія) на Чемпіонаті світу серед студентів ВНЗ, виборює звання абсолютної чемпіонки світу.

Наступними змаганнями був Чемпіонат Європи з класичного жиму лежачи в дорослій групі (Маріньяк, Франція), здобувши бронзову нагороду.

Заключними змаганнями в цьому році був Чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу (Каунас, Литва), які Тетяна завершила першим місцем та двома рекордами світу та двома рекордами Європи.

Вже у 2019 році в м.Токіо (Японія) Тетяна Щавінська, виступаючи в двох вікових групах та у вищій ваговій категорії, серед юніорів зайняла перше місце, серед дорослих – срібло.

Також в Люксембургу виборола срібло серед дорослих на Чемпіонаті Європи з класичного жиму лежачи.

На сьогоднішній день Щавінська Тетяна займає найвищу сходинку серед українських жимовиків у світі та є першим номером національної збірної команди з пауерліфтингу.

Цікава розповідь про своє спортивне становлення у стінах університету, визначні спортивні здобутки Тетяни справили позитивне враження на підростаючу молодь.

Іншим цікавим спортивним заходом було проходження на човні Дракон по річці Південний Буг. В п’ятницю 13 вересня викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, кафедри фізичної терапії, ерготерапії на чолі з ректором університету Скибою М.Є. та першим проректором Войнаренком М.П. здійснили вперше опробування 22-х містного човна, об’їхавши острів навколо на річці Південний Буг.

Як вид спорту змагання з веслування на човнах Дракон походить з Китаю. Сьогодні цей вид спорту набирає велику популярність, привертає до себе значну кількість людей різного віку і статті. Головною особливістю веслування на човнах Дракон є виховання в учасників почуття команди. Відсутність досвіду у веслуванні не є перешкодою для занять на цьому човні.

Позитивні емоції і чудові враження залишились в усіх учасників «Драконівського заїзду».

Завершальним акордом вересневих спортивних свят буде відзначення міжнародного Дня студентського спорту, який проходитиме 20 вересня. Серед важливих подій цього дня буде проведення флешмобу, на якому усі учасники виконуватимуть фізичну вправу «Берпі». Запрошуємо усіх бажаючих до участі у флешмобі, який проходитиме біля 3-го навчального корпусу о 12-30.

Завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Солтик О.О.