12-14 вересня в рамках заходів з нагоди святкування Дня фізичної культури та спорту викладачі, студенти, випускники Хмельницького національного університету та представник Департаменту дитячого безконтактного регбі міста Хмельницького провели лекцію-презентацію та відкрите тренування з регбі для студентів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Захід був проведений з метою пропаганди фізичної культури і спорту, зміцнення здоров’я студентської молоді, а також популяризації і подальшого розвитку саме цього виду спорту в Хмельницькій області.
На сьогоднішній день команда Хмельницького національного університету неодноразово ставала переможцем національних змагань, Всеукраїнських універсіад, студенти-спортсмени ХНУ є членами молодіжних та національних збірних з регбі-7 та регбі-15. На лекції-презентації, що проходила в актовій залі ХГПА, студенти ознайомились з історією, правилами та найяскравішими моментами гри, познайомились з кращими спортсменами нашої області, а саме: Сіваком Вадимом – майстром спорту України, кращим гравцем збірної команди України на чемпіонаті Європи 2018 року, членом національної команди з регбі-7, студентом 3 курсу ХНУ спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія»; Щербанюк Іриною – кандидатом у майстри спорту України, членом жіночої національної команди з регбі-15, студенткою 2 курсу ХНУ спеціальності «Фізична культура та спорт».
14 вересня у спортивній залі ХГПА старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спорту ХНУ, майстер спорту України міжнародного класу Квасниця О.М. та тренер ДЮСШ, майстер спорту України з регбі, випускник ХНУ Зозуля Б.М. провели майстер-клас та відкрите тренування для всіх бажаючих студентів гуманітарно-педагогічної академії. Тренування пройшло у дружній атмосфері, студентам гуманітарно-педагогічної академії допомагали освоїти ази регбі провідні студенти-спортсмени нашого університету: Сівак Вадим, Коваль Дмитро, Щербанюк Ірина, Яцюк Богдана, Шаховал Анастасія та випускники ХНУ, які на теперішній працюють у дитячо-юнацьких спортивних школах та федерації регбі Хмельницької області. Молодь отримала позитивний заряд енергії від участі в командній грі, від можливості спробувати взяти в руки овальний м’яч та зіграти в цей новий для них вид спорту.
Слід відзначити, що такий підхід до спортивно-тренувальної роботи виявився дуже корисним і для навчально-тренувального досвіду студентів нашого університету, майбутніх фахівців галузі фізичної культури, спорту, фізичної реабілітації.
Викладач кафедри ТіМФВС
Квасниця І. М.