При підготовці студентів на кафедрі теорії та методики ТПН в рамках співпраці з виробництвом деякі практичні роботи проводяться в умовах реального професійного середовища. Одним з базових підприємств для проведення практичних робіт є швейний цех «ПП Пасатюк В.А.».
Так, 11 жовтня 2017 року практична робота «Трафаре́тний друк (шовкогра́фія)» з курсу «Технологія художніх виробів» у студентів 3-го та 4-го курсів напряму підготовки «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» під час вивчення теми відбулась на зазначеному підприємстві.
Студенти ознайомились з обладнанням, будовою та принципом роботи трафаретних машин та спеціальних друкованих форм для них. Слухачам розповіли про основні етапи технологічного процесу трафаретного друку, принципи і прийоми роботи на обладнанні.
Традиційне трафаретне обладнання для друку
Кожен студент мав змогу самостійно виконати основні операції з нанесення трафаретного зображення на зразках тканини.
Отже, проведення практичної роботи на підприємстві під час виробничого процесу сприяє ознайомленню студентства з передовими технологіями художньої обробки текстильних матеріалів, що підвищує їх естетичний вигляд, розширює кругозір студентів щодо декорування й, найголовніше – дозволяє відчути їм себе спеціалістом у цій галузі.
К. т. н., ст. викл. кафедри
теорії та методики ТПН
Селезньова А. В.