27 березня – Міжнародний день театру

День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

Міжнародний день театру – це не просто професійне свято митців сцени, це свято багатьох глядачів. У театрі немає другорядних професій, тому цей день відзначають і режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники й білетери.

Уперше про театр згадується в 497 році до н.е. Це було проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з’явилась у Римі в 55 році до н.е., де виконували вірші, невеликі п’єси, переспіви легенд і міфів.

Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» І. Котляревського.

У цей день у всьому світі проводяться фестивалі, артисти отримують нагороди та державні звання, а поціновувачі театрального мистецтва йдуть на прем’єри.

У Хмельницькому національному університеті функціонує Центр культури та естетичного виховання студентів (керівник – Ірина Кондратюк), який здійснює творчу, освітню, інформаційну, культурно-дозвіллєву діяльність, спрямовану на розповсюдження, збереження та використання культурних благ і цінностей для задоволення культурних потреб студентів, викладачів і співробітників.

Основними завданнями в роботі центру є організація культурно-масових заходів виховного та естетичного спрямування, розвиток художньої аматорської творчості серед здобувачів, ознайомлення їх з шедеврами української та світової культури.

В університеті проводяться концерти, театральні дійства, засідання клубів і інші заходи. Учасники театру-студії «Парадиз» за своїм рівнем підготовки не поступаються професійним артистам і виступають на різних концертних площадках університету, міста, України і за кордоном. Здобувачі нашого університету популяризують українські традиції та культуру за кордоном, беручи участь у різноманітних фольклорних міжнародних фестивалях та конкурсах в Нідерландах, Бельгії, Франції, Іспанії, Італії, Греції, Португалії Польщі, Болгарії, Угорщини, Мальти, Туреччини, Китаї та інших. Численні нагороди доводять, що студенти нашого університету – творчі та талановиті молоді люди.

Також у Хмельницькому національному університеті діє самодіяльний студентський літературний театр «Глорія». На сьогодні – це авторська інноваційна освітня технологія творчої самореалізації національно-мовної особистості інноваційної Людини ХХІ ст.; добровільне самобутнє творче об’єднання митців, діяльність якого спрямована на збереження і створення духовно-культурних національних цінностей України, популяризацію Шевченкового Слова.

Наукова, навчальна, методична та виховна база театру «ГЛОРІЯ» – це кафедра української філології гуманітарно-педагогічного факультету та наукова бібліотека Хмельницького національного університету. Керівництво театром «ГЛОРІЯ» здійснює Таїсія Коваль – викладач кафедри української філології гуманітарно-педагогічного факультету.

Отже, вітаємо Центр культури та естетичного виховання студентів і самодіяльний студентський літературний театр «Глорія» Хмельницького національного університету зі святом! Минулих, нинішніх і майбутніх учасників театрального дійства! Професіоналів і усіх, хто відчуває себе в якості співака, танцюриста чи актора. Бажаємо в житті добрих і щасливих вистав. Нехай театр кожен ваш день перетворює на свято позитивних емоцій і феєрії успіху. Нехай акторські ролі вдаються, а життєві – будуть зі щасливим кінцем. Бажаємо багато прем’єр і аншлагів, визнання і оплесків, захоплення глядачів і задоволення від роботи!

Любіть театр і мистецтво!

Відділ звя`зків з громадськістю