23 березня – Всесвітній день математики

23 березня відзначають нове наукове свято – Всесвітній день математики, а 1 квітня професійне – День математика.

У всьому світі 23 березня організовують заходи, за допомогою яких суспільство дізнається про важливу роль математики. Математика – чудова наука, яка оточує нас усюди. Вона розвиває аналітичне мислення та допомагає у життєвих ситуаціях. Крім того, математика допомагає людині вести дослідження за допомогою обчислень і абстрактних моделей. Відповідальні батьки хочуть побачити, як їх дитина полюбить саме цей предмет.

Відомі вчені-науковці, що працювали на теренах України в галузі математики – Михайло Остроградський, Георгій Вороний, Володимир Левицький, Михайло Кравчук, Степан Банах, Микола Чеботарьов, Микола Боголюбов, Віктор Глушков та ін.

Приємно відзначити сучасних математиків, які отримали світове визнання. Марина В’язовська (02.12.1984 р.н.) – українка, яка розв’язала задачу століть. Відкриття Марини В’язовської, випускниці механіко-математичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, вмістилося на 21 сторінці. Воно стосувалося упакування куль у восьмивимірному просторі. А вже за тиждень після цього винаходу, разом з іншими колегами, вона знайшла рішення для 24-х вимірного простору. Однак це відкриття має велике значення для корекції помилок у мобільних телефонах, інтернеті та космічних дослідженнях.

Олександр Тимоха (13.06.1962 р.н.) – математик і механік, фундатор декількох наукових напрямів з математичних проблем нелінійної механіки, хвильової гідромеханіки, вібромеханіки, а також теорії крайових задач з вільною межею математичної фізики. Академік НАН України О. Тимоха створив математичну теорію взаємодії обмеженого об’єму рідини, що частково заповнює бак з перфорованими перегородками. Вона дозволила вперше теоретично пояснити феномени «міграції» та «розмноження» резонансних частот. Ним математично обґрунтовано парадокс Ікеда–Ібрагіма (втрата симетрії кругової резонансної хвилі в контейнерах квадратного перерізу).

8 цікавих фактів про математику

  • Центиліон вважається найбільшим числом у світі, яке має назву.
  • У математиці не було знака «=» аж до 16 століття. Першим його застосував британський математик Роберт Рекорд.
  • Слово «алгебра» всіма мовами звучить однаково!
  • Жуйка покращує математичні здібності. Американські вчені поставили експеримент, під час якого з’ясувалося, що здобувачі, які жували гумку, краще склали іспит з математики.
  • У Римі ніколи не було числа 0.
  • Італійські вчені з’ясували, що риби мають математичні здібності.
  • На Тайвані майже не зустрінеш число 4.
  • Дякуючи математиці відомо, що краватку можна зав’язати 177147 способами.

Отож, вітаємо колектив кафедри вищої математики і комп’ютерних застосувань Хмельницького національного університету, та всіх, хто причетний до цього напряму, з професійним святом!

Бажаємо, щоб усі ваші досягнення помножувались. Успіхів на математичних просторах і перемог. Міцного здоров’я, нових ідей і відкриттів, великої удачі та поваги від колег! Мирного неба та процвітання! Нехай здійсняться всі ваші добрі мрії та мудрі задуми!

Public Relations Department