ЕКСКУРСІЯ В МУЗЕЙ АННИ АХМАТОВОЇ

У культурному середовищі будь-якого суспільства музеї мають чи не найбільше значення, оскільки вони є не лише осередками зібраних колекцій старовинних речей, матеріальних цінностей, реліквій, що відтворюють історію того чи іншого народу, а й місцем духовного збагачення і натхнення. Саме тому студенти та викладачі гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету 30 вересня 2016 року відвідали музей відомої російської поетеси з українським корінням – Анни Андріївни Ахматової.

Садиба тітки, у якої ще юна поетеса любила проводити час, знаходиться в селі Слобідка-Шелехівська неподалік від міста Деражня Хмельницької області. Наразі тут розташований літературно-меморіальний музей Анни Ахматової, відкритий 1989 року з нагоди 100-ліття від дня народження відомої літераторки.

Майже біля самого входу студентів зустрічав перший в Україні бронзовий бюст Анни Андріївни, виготовлений художником-скульптором Віктором Зайко. Він виявився найпопулярнішим місцем для фотографування.

Музей зберігає багато особистих речей Анни Ахматової, які до цього роками знаходилися у місцевих жителів. Серед них – чашка та блюдечко, дзеркало, годинник самої поетеси; близько трьохсот фотографій, де висвітлено її життя; книжки, що зазнавали цензури, переписів та заборон; картини, скульптури та багато чого іншого.

Окрасою всієї екскурсії стала репродукція картини радянського митця та графіка Натана Ісаєвича Альтмана.

Окремо варто сказати про скульптуру, що нагадує людину з п’ятьма кілками в ділянці серця, присвячену розстрілу Миколи Гумільова – першого чоловіка Анни Ахматової. Саме вона завершує екскурсію і підсумовує нелегке життя жінки-поетеси. Від імені усіх екскурсантів запис у «Книгу відгуків» зробила Світлана Салій.

Студенти не тільки змогли культурно збагатитися, але й на деякий час з’єднатися з природою. Навколо садиби розташований парк, що був оголошений памʼяткою садово-паркового мистецтва, та яблуневий сад, скраю обсаджений черешнями. Саме тут всі бажаючі змогли скуштувати яблука ще ахматівської доби та відчути дух старовинного українського селища.

Позитивні враження, отримані під час екскурсії в музеї та прогулянки парком, неодмінно стануть початком ще більш захоплюючих подорожей та досягнення нових цілей у духовному розвитку студентів.

Ткачук Лілія, Чернега Ганна, студентки третього курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література»
Фото Ольги Ставіноги