До 202-ї річниці з дня народження пророка і світоча української нації, загальнолюдського поета ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

“ПОСЛУЖИ Ж, МОЄ ТИ СЛОВО, МОЛОДІЙ ЩЕ СИЛІ”

…Шевченко — це код нації,
в його «Кобзарі» закодовані самі
генетичні основи нашої духовності,
невичерпний її потенціал…

Олесь Гончар

І знову – березень… Традиційно у цей весняний час ми звертаємося до постаті Тараса Шевченка, бо, читаючи його твори, знаходимо в них щось нове, потрібне, цікаве, злободенне. Вічне Шевченкове слово не перестає зворушувати наші серця, єднаючи їх навколо рідної України. Тож повертаймося до сторінок “Кобзаря” знову і знову….

У 2016 році народи усіх країн світу, разом з Україною, відзначають 202-у річницю з дня народження Великого Кобзаря та 155-у річницю з Дня перепоховання його на Чернечій горі у Каневі.

Тарас Шевченко – геній планетарного масштабу. Його ім’я звучить на нашій планеті понад 140 мовами. Саме йому, вдячні нащадки, звели найбільшу кількість монументів, встановлених одній особі з-поміж світових геніїв земної кулі. На сьогоднішній день налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах.

Саме він, Шевченко-Пророк є для всієї планетарної спільноти провісником волі, поетичним виразником національного відродження, втіленням ідеї державної самостійності України в свідомості української нації. Він вірив у могутню і єдину Україну, її високе покликання. І сьогодні Тарасове Слово продовжує наснажувати нас свою цілющістю, у ньому ми черпаємо сили для звершень, окреслених пророчим Заповітом.

З нагоди 202-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря на абонементі художньої літератури та в читальному залі (7 поверх) книгозбірні розгорнуто книжкові виставки, присвячені його життю і творчості.

Запрошуємо викладачів, співробітників, студентів Хмельницького національного університету приєднатися до мистецького форуму «Мій Шевченко…», який відбудеться 10 березня о 12.30 біля погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку (фойе 3 корпусу університету).