Діти – наше майбутнє!

Щороку у перший день літа у всьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Через рік більш ніж 50 держав світу приєдналися до відзначення цього свята. Україна долучилась до традиції Указом Президента від 30 травня 1998 року.

Людство зобов’язане дати дитині найкраще, що воно може дати,– така основна ідея свята.

Офіційний символ Міжнародного дня захисту дітей – прапор зеленого кольору, що є уособленням зростання, гармонії та благополуччя. На полотні розміщено знак земної кулі, довкола якої містяться 5 кольорових фігурок дітей, які тримаються за руки. Зазначене символізує вільний від нетерпимості та упереджень світ, що є загальним домом для всіх без виключення.

Одночасно із святкуванням 1 червня Міжнародного дня захисту дітей у світі відзначаються й інші пам’ятні дати, що присвячені охороні прав дітей. Одним із них є Міжнародний день дітей – жертв агресії  (щорічно 4 червня). Цей день ще називають Днем безневинних дітей. 9 серпня 1982 року на своїй надзвичайній спеціальній сесії з питання про Палестину Генеральна Асамблея, «будучи приголомшеною величезною кількістю безневинних палестинських і ліванських дітей – жертв актів агресії Ізраїлю», постановила відзначати 4 червня кожного року як Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.

З 2021 року в Україні 4 червня – це День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Російська агресія в Україні триває з 2014 року, а 24 лютого 2022 року росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Тільки за цей час, станом на 30 травня 2023 року, більше ніж 1472 дитини постраждали. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 483 дитини загинули та понад 989 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Крім того, росіяни знущаються з українських дітей й здійснюють жахливі злочини. Цей день створений для того, аби привернути увагу до кричущих порушень з боку росії, яка не дотримується всіх існуючих конвенцій та договорів щодо ведення війни.

Соціологічна група Рейтинг 27 січня – 1 лютого 2023 року провела опитування серед матерів українських дітей віком від 3 до 17 років на замовлення проєкту Дій для дітей України (Ukraine Children’s Action Project) в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також тих, де на момент опитування не було мобільного зв’язку.

Методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів загалом опитано 2 тис. респондентів.

Дві третини українських дітей (60%) стали свідками або учасниками тих чи інших подій, пов’язаних з війною. Найчастіше дітям доводилося пережити розлуку з рідними та близькими (28%), переїзд в інший регіон країни (25%), обстріли та бомбардування (24%), тривале перебування у холодному приміщенні (17%).

Окрім того, 11% змушені були переїхати за кордон, 8% – жили в окупації, 6% – стали свідками смерті рідних або близьких, 5% – втратили житло і ще стільки ж – знають, що таке голод і відсутність води.

Діти – наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, нашого роду, а й нашої Держави. Діти – це маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Вони повинні жити у світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство.

Бажаємо щасливого і мирного дитинства усім українським дітям!

Відділ зв’язків з громадськістю