ДІАЛЕКТОЛОГІЧНА ПРАКТИКА – ГАРНА МОЖЛИВІСТЬ ВІДЧУТИ СЕБЕ ТВОРЦЕМ ЛІТОПИСУ НАРОДНОЇ ПАМ’ЯТІ

Наприкінці жовтня у студентів спеціальності «Філологія. Українська мова і література» відбувся захист діалектологічної практики. Філологи представили матеріали, зібрані ними у різних куточках України, зокрема Хмельниччини, Вінниччини, Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопілля.

Традицією студентів групи ФУМ-13-1 є оригінальна організація захисту практики.

Свій звіт третьокурсники представили у формі мандрівки у село, яке поділяється на вулиці з назвами тих областей, у яких проводили дослідження. Родзинкою захисту стала колоритна розповідь бабусі, мешканки цього села, у ролі якої виступив студент Марцонь Сергій.

Діалекти окремо взятої вулиці були досить насиченими рідковживаними словами, які дослідили і про які розповіли третьокурсники.

Кожен студентський звіт ¬¬– це нарис про говірку того населеного пункту, де записували матеріали практики наші філологи. До уваги бралися не тільки діалектологічні матеріали, а й різноманітні цікаві топоніми населених пунктів Хмельницької, Вінницької, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей.

Окрім цікавих презентацій, були представлені аудіо- та відеозаписи з місць проходження практики, зафіксовані від носіїв певної говірки та діалекту.

Студенти-філологи щиро вдячні своєму керівнику практики доцентові кафедри слов’янської філології Торчинській Наталії Миколаївні за надання можливості відчути себе творцем літопису народної пам’яті.

Третьокурсники усвідомили своє основне завдання – зберегти українську мову і донести її до своїх майбутніх поколінь.

Діалектологічна практика – це чудова школа залучення до таємниць мови й мовознавчої науки! Ця робота дає можливість усвідомити все багатство народної культури, заглибитися у мудрість традиційного світогляду, відчути ментальність, закодовану в мовленні жителів різних регіонів України.

Вінська Оксана, Ставінога Ольга, студенти групи ФУМ-13-1