26 квітня – День Чорнобильської трагедії та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

26 квітня – День Чорнобильської трагедії (Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 29.03.1990 № 8985-XI) та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф (резолюція A/RES/71/125, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 08.12.2016)

ДОВІДКА Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС) розташована біля міста Прип’ять у Київській області в Україні. Перший енергоблок запустили в 1977 році. 26 квітня 1986 року на четвертому реакторі ЧАЕС стався вибух. Чорнобильська катастрофа вважається однією з найбільших техногенних катастроф у світі. ЧАЕС остаточно закрили в 2000 році.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ

Український інститут національної пам’яті

Інститут масової інформації

24 лютого 2022 року, у перший день російського вторгнення в Україну, коли війська агресора захопили Чорнобильську АЕС, МЗС нашої держави попередило про можливість “ще однієї екологічної катастрофи”. Раніше про спробу захоплення Чорнобильської АЕС повідомляв президент України Володимир Зеленський. “Наші захисники віддають своє життя за те, щоб трагедія 1986 року не повторилася… Це оголошення війни всій Європі”, – написав він у своєму Twitter.

Як і 36 років тому, Чорнобиль знову став епіцентром екологічних загроз України.

Російські війська утримували Чорнобиль протягом п’яти тижнів і лише 31 березня залишили Зону відчуження.

На сьогодні повідомляється про відновлення роботи офіційного вебсайту ДСП «Чорнобильська АЕС»> встановлення прямого телефонного зв’язку майданчика станції з оперативним черговим Державної інспекції ядерного регулювання України. Починаючи з 24 лютого, на офіційному сайті IAEA (International Atomic Energy Agency)/МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії) щодня з’являється оновлена інформація Генерального директора про ситуацію в Україні щодо «ядерної безпеки, фізичної безпеки та гарантій».

До 36-ої річниці трагедії на Чорнобильській АЕС в науковій бібліотеці розгорнуто виставку-роздум «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі» (читальний зал, 7-й поверх).

Наукова бібліотека
Хмельницького національного університету

26.04.2022