Жовнір Ольга Богданівна

Нагороджена орденом «За заслуги» III ступеня (2008 р.), триразова володарка нагороди «Герої спортивного року» (2007, 2008, 2009 рр.).

Народилася 8 червня 1989 р. у м. Острог Рівненської області. Навчалася в Нетішинській ЗОШ №3. Фехтуванням на шаблях почала займатися з 2000 р. у першого тренера Ольги Штурбабіної в місцевій КДЮСШ. У 2004 р. їй було присвоєно звання майстра спорту України, а в 2008 році – заслуженого майстра спорту України. Олімпійська чемпіонка (2008 р.).

   Навчалася у Хмельницькому національному університеті на гуманітарно-педагогічному факультеті за напрямом підготовки «Здоров’я людини».

   У збірній команді України з 2007 року. Вона, разом зі своїми подругами, стала багаторазовою чемпіонкою і володарем Кубка України, двічі перемагала на універсіадах країни у командному заліку І була призером – в особистому. Успішно Ольга виступала у складі команди на XXIV Всесвітній Універсіаді (2007 р.) в Бангкоку (Тайланд), здобувши срібну медаль.

   На Олімпійських іграх у Пекіні Ольга була запасною в українській команді з фехтування на шаблях, однак тренери поставили її на фінальний бій замість Галини Пундик, яка виступала у чвертьфіналі та півфіналі. Українська команда у складі Ольги Харлан, Олени Хомрової та Ольги Жовнір здобула перемогу над китайською командою з результатом 45:44.

   На чемпіонаті світу 2009 р. Ольга Жовнір стала чемпіонкою у складі команди, а на чемпіонаті Європи у Пловдиві виборола золоту медаль у командних змаганнях. У 2010 р. вона у складі команди виграла «срібло» чемпіонату світу і «золото» чемпіонату Європи. У 2011 р. стала срібною призеркою чемпіонату світу в командній першості. На чемпіонаті Європи в Шеффілді Ольга виграла срібну медаль у командних змаганнях.

   Представниця спортивного товариства ЗС України (військовослужбовець) та ФСТ «Україна».

   Тренується у Валерія та Ольги Штурбабіних.

   Нагороджена орденом «За заслуги» III ступеня (2008 р.).