Заняття з фахівцями-практиками для студентів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія»

Кафедра хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету понад 50 років здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі хімічних технологій та інженерії. Важливими є заняття з стейкхолдерами та фахівцями-практиками для студентів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія». 20 березня 2023 року відбулася лекція для з фахівцем-практиком у рамках навчальної дисципліни «Загальна хімічна технологія» для студентів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія», групи ХТІ-20-1, лектор – доктор технічних наук, професор Ольга ПАРАСКА.

Заняття для студентів групи ХТІ-20-1 проводив начальник Дослідно-випробувальної лабораторії АРЗ СП ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, майор служби цивільного захисту Максим ГАЙДУК. Під час лекції фахівець-практик нагадав про важливість дотримання заходів із цивільного захисту під час навчального процесу, на виробництвах, особливо у воєнний час. Студенти розповіли план дій під час сигналів повітряної тривоги та про укриття, які є на території Хмельницького національного університету.

Начальник Дослідно-випробувальної лабораторії АРЗ СП ГУ ДСНС України Максим ГАЙДУК ознайомив студентів із сучасними методами та методиками досліджень причин і виникнення надзвичайних ситуацій на промислових об’єктах, способами їх усунення.

Слід відзначити, що випускники кафедри хімії та хімічної інженерії, на сьогодні, працюють у структурних підрозділах ДСНС України для надання допомоги населенню нашої області. У складі аварійно-рятувальних підрозділів є рятувальники-універсали – це хіміки, піротехніки, які неодноразово доводили свій високий професіоналізм. Адже кожна приборкана пожежа, ліквідована аварія – це врятовані людські життя, збережені матеріальні та культурні цінності.

Щиро дякуємо усім працівникам ГУ ДСНС України в Хмельницькій області за відвагу та самовідданість під час виконання службових обов’язків. Дякуємо начальнику Дослідно-випробувальної лабораторії АРЗ СП ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, майору служби цивільного захисту, Максиму ГАЙДУКУ, за актуалізацію знань із безпечної роботи в навчальних і виробничих лабораторіях у галузі хімічних технологій та інженерії. Сподіваємося на продовження співпраці. Тримаємо освітній стрій!

Кафедра хімії та хімічної інженерії