З поверненням в Україну, наш Кобзарю!

З нагоди 162-річчя з дня перепоховання світлого праху Т. Г. Шевченка на Тарасовій горі у Каневі

…О доле моя! Моя країно!
Коли я вирвусь з ції пустині?

Чи, може, крий Боже,
Тут і загину.
І почорніє червоне поле…

…Благаю Бога, щоб світало,
Мов волі, світу сонця жду.
…Чи, може, вже з неба
Подивлюсь на Україну,

…І благав би я о смерті…

Так ти, і Украйна,
І Дніпро крутоберегий,
І надія, брате,

Не даєте мені Бога
О смерті благати
Тарас Шевченко «А. О. Козачковському»

22 травня у парку імені Т. Г. Шевченка міста Хмельницького поціновувачі Кобзаревого Слова Хмельницького національного університету з громадськістю міста відзначили дорогоцінну подію національної історії України – виконання заповіту-мрії Тараса Григоровича Шевченка: повернення Великого Українця на Батьківщину, на схили могучого Дніпра, на Канівські гори…

Шевченківський театральний перформанс-флешмоб «З поверненням в Україну, наш Кобзарю!» зініційовано і проведено Студентським літературним театром «Глорія»  у співорганізації з кафедрою української філології та науковою бібліотекою. У національно-мистецькому дійстві творчу участь взяли студенти другого курсу гуманітарно-педагогічного факультету та факультету технологій і дизайну.

З нагоди відзначення 162-ої річниці з дня перепоховання світлого праху Тараса Шевченка в Україні на офіційне запрошення директора Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерини Чабан СЛТ ГЛОРІЯ ХНУ долучився і до проведення у змішаному форматі Шевченківського літературно-мистецького заходу «Останній шлях Кобзаря».

Біля підніжжя пам’ятника Кобзареві шевченколюби об`єдналися духом боротьби і любові до України, як заповідав геній української нації Тарас Григорович Шевченко.

Щиро і майстерно артисти-театрали донесли до глядачів – шанувальників Тараса Григоровича Шевченка безсмертне і цілюще Кобзареве Слово.

У цьогорічній Шевченківській авторській театральній постановці «З поверненням в Україну, наш Кобзарю!» дипломанта Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає!», лауреата Відкритого фестивалю-конкурсу художньої творчості серед колективів та окремих виконавців навчальних закладів України «АгроУніфест!» Студентського літературного театру «Глорія» Хмельницького національного університету під керівництвом Таїсії Коваль мистецьку участь взяли талановиті глоріанці:

солістки-прими театру Юлія Довганюк (випускниця ХНУ; учитель української мови і літератури, керівник театрального гуртка «7 Небо» Хмельницького НВО №28), Вікторія Недєліна (випускниця ХНУ; учитель української мови і літератури, керівник театральної студії «ДрамаКлаб» Хмельницької ССЗОШ №1); артисти-дебютанти (студенти академічних груп ХТІ-20 і ДЗН-21 факультету технологій і дизайну): Михайло Колотило, Діана Шевчук, Ольга Навроцька, Зоряна Черешня, Аделіна Чміль, Уляна Стопчинська, Ольга Сидорук, Аліса Дармороз.

До організації Шевченківського театралізованого дійства долучилися доценти кафедри української філології Марія Гавриш, Анатолій Янчишин і працівники наукової бібліотеки Лілія Салюк, Антоніна Гогільчина, Світлана Капустіна.

Фотокореспондент – Вікторія Гаюр, студентка групи ДЗН-21 ФТІД.

Кінооператор – Віктор Сопрук, студент групи ДЗН-21 ФТІД.

Шевченколюби поклали квіти до підніжжя пам`ятника Кобзареві. Колективно продекламували Шевченкову поезію «…Свою Україну любіть».

У парку урочисто пролунав невмирущий Шевченків «Реве та стогне Дніпр широкий» та величний Державний Гімн України.

Міські театральні гастролі університетської «Глорії» продовжилися на обласному рівні. Читальний зал гуманітарного профілю Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки гостинно запросив на Шевченківське літературно-мистецьке свято «Останній шлях Кобзаря» студентську молодь навчальних закладів міста Хмельницького і працівників бібліотек Хмельницької області. СЛТ «Глорія» ХНУ презентував театральну постановку «Свободу Шевченку!», уривок з театральної вистав «Тарасові Небеса…»  і кінофільм «Повернення в Україну. Духовне сходження на Тарасову гору», створений студенткою академічної групи СОБ-21 гуманітарно-педагогічного факультету Марією Матковською на матеріалах глоріанських гастролей до славного Канева, що були до війни з агресором рф щорічними традиційними університетськими поїздками.

Ведучою Шевченківського заходу виступила завідувач читального залу гуманітарного профілю ХОУНБ Лілія САЛЮК. Шановані гості – члени Національної спілки письменників України: доцент Хмельницького національного університету, голова Хмельницького ОО ВУТ «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка Віталій МІХАЛЕВСЬКИЙ і професор, завідувач кафедри української мови і літератури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Віталій МАЦЬКО висвітлили літературно-мистецьку, культурно-просвітницьку і націєтворчу роль Пророка України та представили власні художні твори, присвячені Тарасові Григоровичу Шевченкові.

Пишаємося нашою креативною, талановитою і залюбленою в рідну Україну молоддю – випускниками і студентами Хмельницького національного університету, які невтомно вивчають, натхненно шанують і щиро люблять державну українську мову! Українцями-громадянами, які зберігають і популяризують національно-культурну спадщину Тараса Григоровича Шевченка, наслідують і оновлюють Кобзареві Думи з вірою у Перемогу і мирне майбутнє вільних людей у вільній Україні!

Слава Шевченку!
Слава Україні!
СЛАВА ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ!
СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ!

Царалунга І. Б., професор, завідувач кафедри української філології,
науковий консультант СЛТ «Глорія» ХНУ
Коваль Т. П., викладач кафедри української філології,
засновник і керівник СЛТ «Глорія» ХНУ