ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИВШИВАНКИ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

Вже другий рік поспіль ім’я Хмельницького національного університету гордо лунає на усе місто та Україну, адже свято, що так полюбили українці та яке проводилось вже вдесяте, у Хмельницький привела Студентська рада нашої альма-матер!

Цього року крім традиційних заходів у Хмельницькому на День вишиванки встановили рекорд. 19 травня за ініціативи студентської ради Хмельницького національного університету на головній площі міста створили найбільшу живу вишиванку із людей у вишиванках. У такий оригінальний спосіб вирішили закликати городян пам’ятати та берегти українські традиції. Власним прикладом студенти демонстрували хмельничанам, що вишиванка це не лише українське народне вбрання, а модний та стильний одяг.

Ні похмура погода, ні дощ не зупинили активну громаду. За точними підрахунками до флешмобу долучилося 524 хмельничан та гостей міста. У вишитих сорочках завітали на захід й керівництво обласного центру. Всі разом співали українських пісень та декламували Шевченка. По закінченню заходу рекорд зареєстрували у Книзі Рекордів України. А щоб не сумувати – гостей свята своїм співом чарували учасники Народного театру пісні «Сузір’я».

Крім того, любов до рідного традиційного вбрання вирішили прививати ще з дитинства. Студентська рада Хмельницького національного університету спільно із міським головою Олександром Симчишиним подарували новонародженим у День Вишиванки їхні перші вишиті сорочки. У такий спосіб вирішили акцентувати, що вишиванка – це генетичний код українського народу, одяг у якому ми народилися. Така акція у Хмельницькому відбулася вперше, втім Студентська рада планує зробити її щорічною.

ВИШИВАНКА – БІЛЬШЕ, НІЖ ОДЯГ!

Студентська рада
Хмельницького національного університету