Вручення сертифікатів на знання англійської мови міжнародного рівня B2 від Cambridge Assessment English

Кафедра практики іноземної мови та методики викладання ХНУ, що є Центром підготовки до здачі Кембриджських екзаменів, рада повідомити, що група студентів факультету міжнародних відносин спеціальностей «Філологія. Англійська мова і література», «Філологія. Прикладна лінгвістика» та «Середня освіта. Англійська мова і література», а саме І. Запорожцева, О. Снігур, В. Збаравський, О. Мирона, В. Бабич, С. Павлюк, О. Рожнятовська успішно склали міжнародний екзамен FCE (рівень B2). Це стало можливим завдяки плідній співпраці викладачів кафедри з Кембриджським авторизованим платиновим центром з підготовки та прийому міжнародних іспитів (Oxford Klass, м. Київ). За умовами Меморандуму про співпрацю кафедра отримала можливість проводити іспити на базі нашого університету.

Екзамен B2 First підтверджує володіння англійською мовою на рівні В2 (Upper Intermediate), згідно з загальноєвропейської системи градацій мовних рівнів (CEFR).

Широко використовується для роботи, навчання та подорожей. Визнається посольствами та консульствами понад 135 країн світу, державними установами, міжнародними компаніями та навчальними закладами як за кордоном, так і в Україні.

Церемонія нагородження сертифікатами одних з найкращих студентів факультету відбулася 7 березня 2019 року за підтримки та активної участі декана факультету д.п.н., проф. Третька В. В.

Даті іспиту передувала кропітка підготовка кандидатів під керівництвом досвідчених викладачів кафедри доц. Дорофєєвої О. М., доц. Садовець О. В., ст. викл. Комочкової О. О., які підібрали типові завдання та прочитали систему тренінгових занять у форматі іспиту. Тренінги суттєво допомогли студентам знизити рівень стресу під час складання іспиту. Екзаменатори, що відвідали університет в рамках прийому іспиту, відмітили високий рівень знань кандидатів та оцінили методичний рівень забезпечення матеріалами та інформаційну базу кафедри, що підтверджується відповідними балами у сертифікатах наших студентів.

Переваги Кембриджського міжнародного сертифікату:

– не має терміну дії;

– міжнародне підтвердження рівня володіння англійської мови;

– на відміну від ДПА, Кембриджський іспит апробований часом і міжнародними експертами;

– підтвердження рівня володіння англійською В2 – обов’язкова умова вступу до закордонних університетів;

– підвищує шанси успішного працевлаштування у міжнародних компаніях.

ФОРМАТ ІСПИТУ:

Міжнародний іспит B2 First складається з 4 частин. Іспит включає перевірку таких мовних навичок як читання та практичне володіння мовою, письмо, аудіювання та говоріння.

Reading and Use of English/Читання та практичне використання мови

Тривалість 1 год. 15 хв.

Складається з 7 частин (52 питань).

Кандидати повинні вміти розуміти ряд текстів, зокрема їх побудову та ідеї, викладені в тексті. Тексти підібрані з урахуванням вікової категорії кандидатів, це уривки з автентичних журналів, газет, статей, художніх текстів.

Використання мови – завдання перевіряють практичні знання з граматики та словникового запасу на рівні В2.

Writing/Письмо

Тривалість 1 год. 20 хв.

Складається з 2 частин.

Перша частина – написання есе на задану тему 140-190 слів.

Друга частина написання на вибір листа, статті, доповіді на основі прочитаного тексту – 140-190 слів.

Listening/Аудіювання

Тривалість 40 хв.

Складається з 4 частин (30 питань).

Завданням тесту є вибір правильного варіанту відповіді, закінчення речення, заповнення форм, вибір з двох або трьох варіантів.

Speaking/Говоріння

Тривалість 14 хв.

Складається у парі з іншим кандидатом, приймають два сертифіковані екзаменатори.

Проводиться у вигляді бесіди з екзаменатором, інтерв’ю, монологу протягом 1 хв. на задану тему, обговорення спільної теми з іншим кандидатом.

КАНДИДАТ МОЖЕ ОТРИМАТИ НАСТУПНІ ОЦІНКИ:

Grade A – підтверджено рівень C1 – від 180 до 190 балів

Grade B – рівень B2 – від 173 до 179 балів

Grade C – рівень B2 – від 160 до 172 балів

Level B1 – екзамен не складено, підтверджено рівень В1

від 122 до139 балів екзамен не складено, сертифікат не видається, але кандидат отримує електронний звіт про результати (Statement of Results), в якому зазначено кількість набраних балів.

Кандидати можуть самостійно перевірити свій результат онлайн на сайті www.cambridgeеnglish.org, якщо екзамен був комп’ютерний (CB) – орієнтовно через 2-3 тижні після іспиту, якщо паперовий (PB) – орієнтовно через 1 місяць після іспиту. Отримати сертифікат можливо через 5 тижнів після іспиту, у разі комп’ютерного формату і через 2 місяці – для паперового. Іспит B2 First існує в паперовому (РВ) та в комп’ютерному (СВ) форматі.

Центр підготовки на чолі з завідувачем кафедри д.пед.н., проф Бідюк Н.М. щиро радіє успіхам своїх студентів та мріє досягти бронзового рівня, що присвоюється Центру підготовки у разі отримання відповідних міжнародних сертифікатів від 10 до 29 кандидатами.

За інформацією кафедри практики іноземної мови та методики викладання