Реалії сьогодення вимагають нових підходів до підготовки майбутніх вчителів, зокрема вчителів трудового навчання, технологій та інформатики. Сучасний вчитель має бути мобільним, творчим та одночасно мати досвід роботи з дітьми. В аспекті цього, актуальним є волонтерська діяльність, до якої активно залучаються студенти спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання, технології та інформатика».
В контексті волонтерського руху 21 травня пройшли традиційні майстер-класи, які проводили студенти групи ТОмб-11-1 Соляр Марина та Відлацька Людмила з викладачами кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання у парку імені Т.Г. Шевченка. Під час них студенти залучали дітей та молодь до декоративно-прикладної творчості, ознайомлювали підростаюче покоління з новою технікою декоративно-прикладного мистецтва – торцюванням.
Приємно було спостерігати за роботою студентів та дітей над емблемою Хмельницького національного університету, яку було виготовлено в техніці «торцювання». Крім емблеми кожен учасник майстер-класу виготовив власне декоративне дерево в цій техніці, яке взяв на згадку.
Великий інтерес викликали ангелики, які виготовляли діти з тканини під керівництвом викладача кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання Хренової Вікторії Валеріївни.
Відмітимо, що ангелик, виготовлений дітьми під час майстер-класу був без жодного вузлика, що є традиційним для української ляльки-мотанки. Це, в свою чергу, викликало великий інтерес в учасників майстер-класу.
Приємно було чути слова подяки та вдячності від батьків, які й самі активно включалися в творчий процес зі своїми дітьми.
Не забували студенти й викладачі про профорієнтаційну роботу та пропагування спеціальностей, якими можна опанувати в Хмельницькому національному університеті.
Загалом, хочемо відмітити, що традиційне проведення таких майстер-класів студентами спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання, технології та інформатика» дозволяє не лише формувати професійно компетентних фахівців, а й здобути унікальний досвід педагогічної діяльності в нетипових ситуаціях.
Висловлюємо також подяку нашим студентам та бажаємо їм наукових та професійних звершень у майбутній їхній педагогічній діяльності.
Андрощук І.В.,
к. пед. н., доцент кафедри
теорії та методики трудового і
професійного навчання