ВНЗ Хмельницької області готові виділити бюджетні місця для кримських студентів

Ректори вищих навчальних закладів Хмельницької області висловили рішучий протест та засудили вторгнення російських військових на територію невід’ємної складової України – Автономної Республіки Крим і наголосили що двері ВНЗ нашого краю відкриті для студентів Криму.

(ВІДЕО)

Саме ці та інші актуальні на сьогодні питання розглядали на Раді ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації Хмельницької області, яка відбулася 2 квітня у Хмельницькому національному університеті під головуванням ректора ХНУ, професора Миколи Скиби.

Першочергово Рада ректорів ВНЗ Хмельницької області ухвалила заяву щодо окупації та анексії Російською Федерацією території України – Автономної Республіки Крим. У заяві йдеться що всі уповноважені представники трудових колективів ВНЗ Хмельницької області підтримують дії Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Командування Збройними силами України, спрямовані на збереження незалежності та цілісності нашої держави, і звертаються із проханням застосувати всі передбачені законодавством та міжнародною практикою засоби для протидії окупації та анексії Криму, недопущення кровопролиття та хаосу. Керівники ВНЗ схвалюють політику Міністерства освіти і науки України, спрямовану на забезпечення прав мешканців Криму на якісну і доступну освіту та право вибору вищого навчального закладу для продовження навчання. Так в рамках цієї політики Хмельницький національний університет уже прийняв на бюджетну форму навчання і забезпечив гуртожитком двох студентів із Севастополя. На сьогодні ХНУ готовий розглядати можливість надання бюджетних місць кримським студентам, які навчалися за контрактною формою навчання. Руку допомоги освітяни ХНУ протягнули і військовослужбовцям, шістьом – надали місця у гуртожитку нашого університету.

Також на порядку денному було розглянуто основні завдання керівництва вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації Хмельницької області щодо забезпечення виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року за №65 «Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету» та вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 28.02.2014 року за №174 «Про введення в дію дорожньої карти розвитку освіти в Україні».

Окрім ситуації політичної, обговорили і те, як наблизити науковий процес до європейського, про нові методи та підходи в організації навчального процесу у відповідності до Болонського процесу проінформував присутніх проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету, професор Олег Шинкарук. Особлива увага була приділена питанням проведення вступної кампанії до вищих навчальних закладів України у 2014 році і про те які зміни чекають на потенційних студентів і на тих, хто лише вступає на університетський поріг.

Ректори ВНЗ Хмельницької області закликали усіх освітян і науковців, викладачів і студентів згуртуватися та об’єднатися, зберігати спокій і швидко опановувати ази початкової військової підготовки та, в разі потреби, стати на захист незалежної держави, зберігши її цілісність і суверенітет.

Слава Україні!

Леся Гуменна,