Візит викладачів ХНУ до Університету Казимира Великого у рамках програми академічна мобільність викладачів проекту Еразмус+

Із 11 по 17 грудня 2017 року викладачі Хмельницького національного університету – проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Сергій Анатолійович Матюх та завідувач кафедри міжнародної інформації та країнознавства, професор Ігор Євгенович Журба, відвідали Університет Казимира Великого в Бидгощі (Польща) в рамках проекту Еразмус+.

Перед учасниками візиту постала ціла низка завдань, головними з яких були впровадження та обмін передовим досвідом в рамках програми Еразмус+, зокрема запровадження сучасних технологій управління вищими навчальними закладами та сучасними інноваційними технологіями викладання лекційного курсу та практичних занять. Важливим завданням було узгодження алгоритму щодо поглиблення співробітництва між університетами, впровадження подвійних дипломів та отримання досвіду міжнародного обміну.

У рамках програми академічної мобільності викладачів відбувся круглий стіл-диспут з адміністрацією університету, зокрема з ректором, доктором хабілітованим, професором Яцеком Возним, проректором з розвитку і співробітництва, доктором хабілітованим Мареком Мацко, проректором з якості освіти та студентського самоврядування, доктором хабілітованим Бенедиктом Одивою.

Проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ Сергій Анатолійович Матюх взяв участь у дискусії щодо вдосконалення міжнародної мобільності студентів та викладачів між університетами, обговоренні стратегій інтернаціоналізації, технологій, методів та процедур, що використовуються в процесі підготовки навчальних програм та графіків.

Професор Ігор Євгенович Журба провів п’ять лекції для студентів спеціальності туризм та рекреація. У процесі лекцій було узгоджено сучасні інтерактивні технології розвитку туристичної індустрії, визначено місце та роль менеджера туристичного підприємництва у вирішенні проблем та перспектив розвитку сучасної сфери послуг.

На факультеті географії та туризму був проведений міжнародний науково-методичний семінар, у якому взяв активну участь професор Ігор Євгенович Журба, щодо обміну досвідом сучасними інтерактивними методиками викладання, формування фахових компетенцій та запровадження дуальної системи освіти. Важливим результатом візиту в межах програми є запровадження спільного досвіду в наукові дослідження та навчання між науковцями та викладачами обох університетів, що сприятиме створенню та поглибленню довгострокової співпраці.

За період перебування в Університеті Казимира Великого в Бидгощі викладачі ХНУ мали змогу ознайомитися зі структурою університету та організацією навчального процесу, відвідати університетське містечко, бібліотеку і спортивний центр. Співпраця з університетами Польщі буде сприяти створенню основ для поглиблення спільних дослідницьких та освітніх програм.