Візит ректора до Університету імені Адама Міцкевича

З 27 листопада по 2 грудня 2023 року ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх здійснив візит до Університету імені Адама Міцкевича в Познані, під час якого разом із польськими колегами обговорив низку ключових питань, спрямованих на розвиток співробітництва й обмін досвідом між обома університетами.

Основною метою поїздки стало обговорення підсумків співпраці між університетами, адже за період співпраці було реалізовано понад 30 літніх шкіл, у яких брали участь 12 працівників університету та 12 студентів. Важливим етапом було вивчення досвіду участі польського закладу вищої освіти в міжнародному альянсі EPICUR, який є важливим кроком у поглибленні та розвитку міжнародних зв’язків.

Під час візиту Сергій Матюх зустрівся з проректором з міжнародної роботи Університету імені Адама Міцкевича професором Рафалом Вітковскі, з яким вони обговорили проблеми й перспективи розвитку стратегії інтернаціоналізації, міжнародну академічну мобільність, грантову діяльність та особливості співпраці з альянсами європейських університетів. А також разом з делегацією Національної Академії наук України відвідав урочистий захід з нагоди святкування 30-річчя факультету педагогічних студій Університету імені Адама Міцкевича та поспілкувався з президентом Національної академії наук України Василем Кременем і з колегою, ректором КНУТД Іваном Грищенко.

Ректор активно брав участь у ряді зустрічей на факультетах університету-партнера, які мали на меті обговорення перспектив співробітництва та розширення можливостей для спільних проєктів і програм обміну в межах програми Erasmus+. Сергій Матюх разом із доктором Костянтином Мазуром відвідали відділ міжнародних зв’язків і розглянули подальші можливості реалізації програм академічної мобільності та подвійних дипломів.

Важливо підкреслити, що ці зустрічі відкрили нові горизонти для подальшого розвитку взаємодії між університетами. Результатом чого стала домовленість щодо реалізації спільних проєктів, обмінів і програм, спрямованих на активізацію академічного обміну та поглиблення співпраці між студентами та викладачами.

Ректор також мав нагоду зустрітися зі студентками факультету міжнародних відносин і права Хмельницького національного університету Дарʼєю Коваль, Діаною Кичак, Кариною Шек, Марію Кравець та Яною Миколишиною, які нині навчаються в Університеті імені Адама Міцкевича в рамках білатеральної угоди. Ця зустріч була спрямована на підтримку студенток у процесі навчання в іноземному освітньому закладі.

Такий обмін досвідом і взаємні зустрічі мають величезне значення для розширення співпраці між університетами. Це не лише сприяє обміну знаннями та інноваціями, але й створює неодмінну основу для розвитку міжнародних освітніх програм. Такі ініціативи допомагають створити відкрите та сприятливе середовище для студентів і викладачів, щоб вони могли спільно вивчати, досліджувати та застосовувати передові підходи та методики з різних культурних контекстів. Результатом цього є підвищення якості освіти та стимулювання наукових досліджень, що сприяє досягненню високих академічних стандартів університетської спільноти.

Інформація відділу міжнародних зв’язків