Відрядження делегації кафедри машин та апаратів, електромеханічних та енергетичних систем ХНУ до державної вищої школи в Перемишлю (Польща)

Делегація кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету відвідала Державну вищу східноєвропейську школу у Перемишлі за офіційним запрошенням його ректора пана Павела Трефлера Візит був організований директором українсько-польського центру Європейської інтеграції Поліщуком О.С.

У делегацію увійшли доценти кафедри МАЕЕС Поліщук О.С., Горященко С.Л., Онофрійчук В.І. та студент групи ЕМ-4-1 Поліщук А.О.

Державна вища східноєвропейська школа була заснована в 2001 році у Пе-ремишлі та розпочала свою діяльність як суспільно-гуманітарний вищий навчальний заклад. У процесі розширення навчальних пропозицій в навчальному закладі були створені технічні факультети.

Сьогодні ДВСШ продовжує розширювати свої навчальні пропозиції, даючи можливість абітурієнтам вибирати серед 14 напрямів, в т.ч. мистецтво, мехатроніка, інженерія середовища, безпека і продукція харчування, хімічна технологія.

Навчальний заклад відкритий для прийняття студентів з-за кордону, так у 2017 році 10% студентів склали студенти-іноземці. ДВСШ співпрацює з програмою ERASMUS та здійснює обмін студентами з вищими навчальними закладами Австрії, Словаччини, Хорватії, Португалії, Туреччини та Греції. Студенти мають можливість навчатися протягом одного семестру в інших закордонних університетах.

В ДВСШ у Перемишлі студенти можуть отримати освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» або «інженер». Навчання бакалаврів здійснюється на гуманітарних та природничих напрямах і триває 6 семестрів (3 роки). Навчання інженерів здійснюється на технічних напрямах і триває 7 або 8 семестрів (3,5-4 роки).

Напрями підготовки: архітектура; англійська філологія; польська філологія; історія; інженерія середовища; прикладна лінгвістика; політологія; соціологія; між-народні відносини; хімічна технологія; безпека та виробництво продуктів харчування; інженерія транспорту; логістика.

Делегацію Хмельницького національного університету прийняв ректор ДВСШ пан Павел Трефлер. В ході зустрічі було презентовано паном ректором ДВСШ, а директором українсько-польського центру Поліщуком О.С. ХНУ. Пана ректора Павла Трефлера від імені ректора ХНУ проф. Скиби М.Є. було запрошено відвідати з офіційним візитом ХНУ. На даній зустрічі було домовлено про налагодження співпраці між навчальними закладами та організації практики для студентів технічних спеціальностей.

Під час зустрічі з паном ректором Павелом Трефлером

Після офіційної зустрічі українська делегація відвідала навчальні лабораторії інституту технічних наук лабораторії ДВСШ

Делегація відвідала лабораторії інженерії транспорту та логістики, мехатроніки, безпеки харчових продуктів і їх виробництва, охорони навколишнього середовища, а також мала змогу ознайомитися із сучасним устаткування, що використовується в навчальному процесі, поспілкуватися із професорсько-викладацьким складом та студентами.

В лабораторії інженерії транспорту

В лабораторії основ проектування

В лабораторії мехатроніки

Крім того викладачі Хмельницького національного університету мали змогу безпосередньо прийняти участь у проведені наукових досліджень у лабораторії харчових продуктів.

В лабораторії безпеки харчових продуктів

Директор українсько-польського центру
Європейської інтеграції ХНУ Поліщук О.С.